Windows 8 Donma Sorununun Çözümü Nedir

Windows 8 Donma Sorununun Çözümü Nedir

işletim sisteminiz donuyor ve kilitleniyorsa bunun hem yazılımsal hem de donanımsal nedenlerden olabilmektedir. Biz bu makalemizde yazılımların neden olduğu sorunlarla ilgileneceğiz. Windows 8 işletim sistemi güncelleme (update) yaptığınızda sisteminizde donma ve kilitlenmeler yaşanmaktadır. Güncelleme sonrası veya yüklediğiniz bir yazılımın neden olduğu kilitlenme size fare kontrolünü kaybettirir. Windows’unuzun bazı kontrollerine erişiminiz kısıtlanır. Windows 8 donma ve kilitlenme sorunlarının çözümü…

Windows 8 Donma ve Kilitlenme Sorunu

Sistem Geri Yükleme Yapın

İlk olarak size önerimiz Sistem Geri Yükleme yapmanızdır. Bu sayede sisteminiz en son yapılandırılmış sağlam ayarlarına geri dönecektir. Windows + C tuşlarına aynı anda basıyorsunuz Ayarlar sekmesinden Denetim Masası seçeneğine tıklayınız. Buradan Sistem’e tıklıyorsunuz ve açılan pencereden Sistem Koruması seçeneğine tıklıyorsunuz. Sistem Geri Yükleme butonuna tıklayarak daha önce oluşturduğunuz sistem geri yükleme noktalarından birini seçerek ayarlarınızı yükleyiniz.

Hyper-V Etkinleştirin

hayper-v

Hyper-V etkinleştirerek donma ve kilitlenme sorunundan kurtulabilirsiniz. Bunun için Windows + C tuşlarını kullanın Ayarlar daha sonra Denetim Masası seçeneğine tıklayınız. Programlar buradan Programlar ve Özellikler başlığına tıklayınız. Sol kısımdaki “Windows özelliklerini aç veya kapat” butonunu kullanın. Açılan penceredeki listeden Hyper-V kutucuğunu işaretleyin ve işleme onay verin. Sistem yeniden başlatıldığında değişiklik etkin hale gelecektir.

Windows 8 Sistem Dosyalarını Yenileme

Windows 8 işletim sisteminizin sistem dosyalarında meydana gelen bir hasar bilgisayarınızın donmasına ve kilitlenmesine neden olabilir. Sistem dosyalarının denetlenmesi ve problemli olan dosyaların yenilenmesi için Windows + C tuşlarına aynı anda basın ve Ara aracını çalıştırmalısınız. Arama bölümüne Komut İstemi yazıyorsunuz ve sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırın. “sfc /scannow” komutunu girerek sistem dosyalarınızın denetlenmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar