seo dersleri

Windows 8 Hızlı Başlatma Özelliği Açma

Windows 8 Hızlı Başlatma Özelliği Açma

Windows 8 Hızlı Başlat özelliği nasıl açılır? Windows 8 işletim sistemini hızlı açılmasını sağlayan bu özellik bilgisayarınızı kapattıktan sonra tekrar açtığınızda masaüstünü hızlı bir şekilde karşınıza çıkartıyor. Bilgisayarınızın açma tuşuna bastığınız anda masaüstünüz açılana kadar geçen kısım 3 bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm önyükleme bölümüdür. İkinci bölüm işletim sistemine ait dosyalarım yüklenmesidir ve son olarak kullanıcı dosyalarının yüklenmesidir. Buda şu şekilde olmaktadır. Windows 8 sistemi kapatırken sistem bilgilerini bir dosyaya kaydeder. Daha sonra tekrar çalıştırdığınız zaman bu dosya kullanılarak bilgisayarınızın hızlı bir şekilde açılır.

Hızlı Başlatmayı Etkinleştirme

Windows 8 işletim sisteminde hızlı başlatmayı açmak için ilk olarak Denetim Masası’na giriyorsunuz. Güç Seçenekleri’ne giriyorsunuz. Sol bölümde yer alan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir seçeneğine tıklıyorsunuz.

Kapatma Ayarları seçenekleri aktif hale gelecektir. Aktif yapabilir yada pasif hale getirebilirsiniz. seçeneğini Windows 8′de varsayılan olması gerekiyor.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner