Windows 8 için Uzaktan Masaüstü Bağlantısı

Windows 8 için Uzaktan Masaüstü Bağlantısı

işletim sistemi ile uzaktan bağlantı nasıl kurabileceğinizi adım adım anlatacağız. uzak masaüstü bağlantısı sayesinde bir başka yerdeki bilgisayara bağlanabilir dosya transferi yapabilir veya yardımcı olabilirsiniz. Uzaktan masaüstü erişimi sayesinde evden ofisinizdeki bilgisayarınızın kaynak dosyalarınıza erişebilirsiniz. işletim sisteminin metro arayüzü ile Remote desktop özelliğini kullanarak uzak masaüstü bağlantısı kuracağız. Kullanımı oldukça basit olan Remote desktop özelliğini metro ara yüzünden ulaşacağımız bunun için yapmanız gereken ilk iş metro arayüzü’nü açıyorsunuz ve Remote Desktop seçeneğine tıklıyorsunuz.

Metro arayüzüne geldikten sonra Remote Desktop ikonuna tıklıyorsunuz.

Daha sonra bağlantı yapacağımız bilgisayar veya sunucunun ismini veya iP adresini girmeniz istenecektir. Gerekli bilgiyi girdikten sonra Connect (Bağlan) butonuna basıyorsunuz.

Daha sonra karşınıza çıkan ekranda bağlantı yapacağınız bilgisayarın adı ve şifresi istenecektir. Bilgileri girdikten sonra bağlantıyı kaydedebilirsiniz. Remember my credentials (Kimlik bilgilerimi anımsa) seçeneğine tıklarsanız artık bağlantınız kayıt altına alınmış olacaktır ve bir daha uzaktan bağlantı kurmak istediğinizde sistem karşınıza yapmış olduğunuz bağlantıyı sunacaktır. Bu adımı da OK (Tamam) diyerek tamlıyorsunuz. Bağlanmak istediğiniz bilgisayarın ekranı artık karşınıza çıkmış olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir