Windows Açılışı Nasıl Hızlandırılır

Windows Açılışı Nasıl Hızlandırılır

açılışını hızlandırın, Bilgisayarınız kullanılabilir duruma gelmeden kendinize bir bardak kahve hazırlama ve gazetedeki köşe yazılarını okuma fırsatı buluyorsunuz açılışınız oldukça yavaş demektir. Bilgisayarınızı çok uzun süredir kullanıyorsanız, sisteminizde ve açılış menüsünde çok sayıda program olması muhtemel. açılışına çok sayıda program eklendiğinde işlemci ile sabit disk yük altına giriyor ve PC’nin kullanılabilir duruma gelmesi ciddi şekilde zaman alıyor.

Windows açılışında ihtiyaç duyacağınız tek araç antivirüs yazılımınız. Açılış listesini diğer tüm araçlardan arındırmak için Autoruns (https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx) gibi bir başlangıç yöneticisinden yardım alabilirsiniz, fakat aynı işlemi Kayıt Defteri’nde gerçekleştireceğiniz küçük bir düzenleme ile bilgisayarınızı yeni bir yazılımla yük altına sokmadan halledebilirsiniz.

Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın ve “MACHINE” ile sonlanan ana anahtara erişin. Üzerine tıklayın ve alt anahtar olan “Software” i seçin. Ardından “Microsoft”, “Windows” ve “CurrentVersion” yolunu izleyin. “Run” anahtarına tıklayın. Yedek almak için “Run” anahtarına sağ tıklayıp “Ver” butonunu kullanın ve REG dosyasına bir isim vererek kaydedin. Şimdi sağ panelde yer alan öğelerin listesine bakın. Burada antivirüs programınız gibi başlangıçta otomatik açılan programların öğeleri bulunmakta. Antivirüs ve sürücülerinizi bırakıp diğerlerini kaldırabilirsiniz. Güncelleme kurucuları başlangıç listesinden çıkarılabilir fakat sisteminizin güncel kalması için bunu yapmanızı önermiyoruz. Başlangıç listesinde tanımlayamadığınız bir öge varsa Google’da arama yaparak bilgiye ulaşabilirsiniz.

Listeden bir program kaldırmak için ilgili değere sağ tıklayın ve “Sil” seçeneğini kullanın. Bu işlem programı bilgisayarınızdan silmiyor, yalnızca açılışta yazılımın otomatik olarak başlatılmasını engelliyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Şükrü:Copra. Aslan5534@gmail.com hesabı kimin...
  • evin:merhba benim hp bilgisayarım var ve wifi ye bağlan...
  • Recep:admin çok teşekkür ederim. Youtube'da nasıl yapıld...
  • Yavuz:Facebook nasıl geri alırım, e posta ve telefonum ...
  • Bedirhan:Abi valla oldu.Teşekkürler.Bataryayı ve jarz kablo...
  • Şahin:Gizemlimabed@windowslive.com silindi geri alabilir...
  • Zeynep:Benim hesabımıda açarmısınız? lütfen :(...
  • ali:arkadaşlar ibrahim202589@gmail.com adrsei kimi...