Windows Açılışını Hızlandırmak

Windows Açılışını Hızlandırmak

, açılışında çalışan yazılımları yönetmeye yarayan bir yazılımdır. Bilindiği üzere işletim sisteminin başlangıcı sırasından kendiliğinden açılan ve çalışmaya başlayan birçok yazılım olur. Bunların birçoğu yararımıza olduğu gibi bazıları ise sistem performansımızı ve güvenliğimizi olumsuz yönde etkiler. ’unuzun açılış hızını programı sayesinde ayarlayabileceksiniz.

Bilgisayarınızın ilk başlama anında birden çok uygulama otomatik olarak başlatılır. Bunların çoğu arka planda gerçekleştiği için kullanıcılar bu uygulamaları fark edemez ancak bu durum sistemlerin açılma hızını büyük oranda etkiler. Startup Delayer adlı ücretsiz bir yazılım ile başlangıçta açılan uygulamalarınızı belirli bir sıraya koyabilirsiniz.

Program size hangi uygulamanın sistem açılışında otomatik olarak başladığını gösteriyor. Size kalan tek şey ise her bir uygulama için belirli bir süre atayarak bu işlemleri düzene oturtmanız. Böylece tüm arka plan programlarınız aynı anda açılmayıp sıralarını bekleyecekleri için bilgisayarınızın açılma ve tam olarak kullanıma hazırlanma süreleri önemli düzeyde gelişme gösterecektir.

Tabi bunu yapmadan önce uygulamanın adını Google üzerinden aratıp güvenli mi güvensiz mi, gerekli mi gereksiz mi bakmanızda fayda vardır. Gerekli bir uygulamayı kaldırmanız sisteminizde daha farklı sorunlar oluşmasına neden olabilir. Bu küçük boyutlu araçla Windows açılışındaki uygulamalar üzerinde düzenlemeler yapabilmenizi çok basit bir şekilde düzenlemenizi sağlıyor.

PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN BURAYA YIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir