Windows Başlangıç Programları Nasıl Kapatılır

Windows Başlangıç Programları Nasıl Kapatılır

Windows’un başlangıç uygulamalarına son verebilirsiniz. Bilgisayarınız açılırken gerekli gereksiz bir çok program otomatik olarak çalışır. Bunlardan gereksiz olanlarını ve istemediklerinizi kapatarak sisteminizin daha çabuk açılmasını sağlayabilir ve sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Windows işletim sistemi için gerekli olan başlangıç programlarını kapatmamanız gerekir. Özellikle bu konuda bilginiz yok ise Windows işletim sistemini çökertebilirsiniz. Bu yüzden bildiğiniz uygulamaları kapatınız. Daha önceden yüklediğiniz bir program veya beraberinde gelen istemediğiniz bir araç olabilir.

Başlat menüsünden “Çalıştır” tıklıyorsunuz. Burada ekrana services.msc yazıp aç butonuna tıklayınız. Burada bilgisayarınızda çalışan tüm programlar görünecektir. İstemediğiniz programın üzerine çift tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda Başlangıç Türü seçeneğiniz Devre dışı bırak olarak ayarladığınızda program sistem açıldığında otomatik olarak tekrar çalışmayacaktır. Bilmediğiniz sistem dosyalarına dokunmayınız. Kendi bildiğiniz daha sonradan yükleyip açılışta açılmasını istemediğiniz programları durdurunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. admin dedi ki:

  ” Bektaş Petek: Özür dilerim, şimdi farkettim ki, yazılar reklamın altında değil, dışındaymış. Selamlar ”

  Reklamların konu dışarısında olduğunu fark etmişsiniz, ziyaretçileri rahatsız edici şekilde reklam dizaynı siteye her zaman zarar verir. sorun yaşarsanız bize ulaşın lütfen DijitalTeknoloji.Net

 2. Bektaş Petek dedi ki:

  Sevgili site Editörleri

  Yazıyı okuya bilsek yorum da yapacağız ama google reklamından kurtulamıyoruz ki, yazıyı okuyalım.
  Tamam, para kazanmanız da gerek ama, reklamı tıkladığımız halde (çünkü kapatmak olası değil) kurtulamıyoruz ve konuyu okuyamıyoruz.
  Bu durumu mutlaka biliyorsunuz ve bir çözüm söylemiyorsunuz. Demek ki, “Kardeşim bu sitede ne işin var, defol!” diyorsunuz.
  Ben de gidiyorum, siz buna devam edin.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.