Windows Driver Sürücü Nasıl Kaldırılır

Windows Driver Sürücü Nasıl Kaldırılır

Windows işletim sisteminde doğru bir şekilde driver kaldırabilirsiniz. , işlemi. Bu yazımız da sisteminizden bir aygıt sürücüsünü nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız. Driver sürücüleri bilgisayarınızda doğru bir şekilde kaldırma önemli çünkü daha sonra yerine takacağınız yeni donanım parçasının driver sürücüsünü tekrar yüklemek

Sürücü Nasıl Kaldırılır

Başlattan Denetim Masasına giriyorsunuz buradan Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan listede Aygıt listesini göreceksiniz. Daha sonra kaldırmak istediğiniz sürücünün üzerine geliyorsunuz ve sağ tık yapıp açılan menüden kaldır seçeneğini tıklıyorsunuz. Eğer listede sürücünüz görünmüyorsa yani Windows işletim sisteminizle birlikte Driverlarınız otomatik olarak tanınmış ise siz bir yükleme yapmadıysanız bu diriver sürücülerinide kaldırabilirsiniz.

Windows’un Otomatik Tanıdığı Sürücü Driverlarını Kaldırma

Windows otomatik olarak bazı sürücüleri tanır. Bu sürücü dosyalarını kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde Başlat’tan Denetim Masası‘na giriyorsunuz. Buradan Aygıt Yöneticisi simgesine tıklıyorsunuz. Karşınıza sisteminizde takılı olan sürücüler çıkacaktır. Bu sürücülere çift tıklayarak sürücüleri görüntüleyebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz Sürücünün üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz ve açılan listeden kaldır seçeneğine tıklıyorsunuz.

Not: Yaptığınız bu işlemler sonunda kaldırdığınız sürücüye bağlı olarak sisteminizi yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir