Windows Driver Sürücü Nasıl Kaldırılır

Windows Driver Sürücü Nasıl Kaldırılır

Windows işletim sisteminde doğru bir şekilde driver kaldırabilirsiniz. , işlemi. Bu yazımız da sisteminizden bir aygıt sürücüsünü nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız. Driver sürücüleri bilgisayarınızda doğru bir şekilde kaldırma önemli çünkü daha sonra yerine takacağınız yeni donanım parçasının driver sürücüsünü tekrar yüklemek

Sürücü Nasıl Kaldırılır

Başlattan Denetim Masasına giriyorsunuz buradan Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan listede Aygıt listesini göreceksiniz. Daha sonra kaldırmak istediğiniz sürücünün üzerine geliyorsunuz ve sağ tık yapıp açılan menüden kaldır seçeneğini tıklıyorsunuz. Eğer listede sürücünüz görünmüyorsa yani Windows işletim sisteminizle birlikte Driverlarınız otomatik olarak tanınmış ise siz bir yükleme yapmadıysanız bu diriver sürücülerinide kaldırabilirsiniz.

Windows’un Otomatik Tanıdığı Sürücü Driverlarını Kaldırma

Windows otomatik olarak bazı sürücüleri tanır. Bu sürücü dosyalarını kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde Başlat’tan Denetim Masası‘na giriyorsunuz. Buradan Aygıt Yöneticisi simgesine tıklıyorsunuz. Karşınıza sisteminizde takılı olan sürücüler çıkacaktır. Bu sürücülere çift tıklayarak sürücüleri görüntüleyebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz Sürücünün üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz ve açılan listeden kaldır seçeneğine tıklıyorsunuz.

Not: Yaptığınız bu işlemler sonunda kaldırdığınız sürücüye bağlı olarak sisteminizi yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir