Windows Formattan Sonra DVD Sürücüsü Tanınmadı

Windows Formattan Sonra DVD Sürücüsü Tanınmadı

Windows DVD sürücüyü görmedi. DVD sürücüm kayboldu. Windows işletim sisteminiz DVD sürücünüzü görmediyse bu sorunu düzeltmenin yolunu anlatacağız. Daha önceden çalışan DVD sürücünüz bilgisayara format attıktan ve sisteminizi tekrar kurduktan sonra Windows işletim sistemi içerisinde görünmüyorsa yani DVD sürücünüz çalışmıyorsa bu sorunu kolayca halledebilirsiniz.

Windows Kurulumundan Sonra DVD Sürücüsü Tanınmadı

Bilgisayarınıza yeniden Windows kurulumu yaptıktan sonra DVD sürücünüzü tanımadı ise bunun nedeni ODD ile Windows arasındaki uyumluluktan kaynaklanmaktadır. Bunun için IMSM (Intel Matrix Storage Manager) sürücüsünü kurmanız gerekmektedir.

Samsung ODD Firmware Update şeklinde arama yaparak gerekli yazılımı indirebilirsiniz. Ancak burada Samsung yazan yere kendi DVD sürücünüzün markasını yazmanız gerekmektedir.

Kurulum sırasında hata ile karşılaşıyorsa Windows işletim sisteminizi güncellemeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken ise Başlat menüsünden Tüm Programlara geliyorsunuz. Buradaki menüden de Windows Update seçeneğine tıklayınız.

Tüm bu uygulamaları doğru bir şekilde yaptığınıza inanıyorsanız DVD sürücünüzün bağlantılarını kontrol etmeyi unutmayınız. Eğer bilgisayarınız açılış esnasında Windows ekranı gelmeden olan kısımda DVD sürücünüz çalışıyorsa kesinlikle sistemsel hata vardır. Bunun anlamanın bir yolu da Windows kurulum DVD’sini takmak ve bilgisayarınızı DVD’den başlatmaktır.