Windows Hazırda Beklet Aktifleştirme

Windows Hazırda Beklet Aktifleştirme

Windows işletim sistemi kullanıcılara , Uyku, Yeniden Başlat, Kilitle, Oturumu Kapat gibi bazı seçenekler sunar. Windows işletim sistemindeki bu seçeneklerin amacı kullanıcılara enerji tasarrufu sağlamak ve verileri korumaktır. Windows varsayılan olarak bu ayarları ideal zamanlamada ayarlamıştır. Ancak bu ayarları kendi standartlarınıza göre yeniden belirleyebilirsiniz. Windows sizlere bu imkanı veriyor. Hazırda bekleme modu, dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan bir güç tasarrufu seçeneğidir. Uyku modu ile arasındaki fark ise Uyku modu çalışmanızı ve ayarlarınızı belleğe yerleştirip az miktarda güç kullanırken, hazırda bekletme modu açık programlarınızı ve programlarınızı sabit diskinize yerleştirir ve bilgisayarınızı kapatır.

Windows Güç Seçenekleri Ayarları

Bu özellik sayesinde bilgisayarı hızlı bir şekilde kapatıp yine aynı şekilde açabilirsiniz. Kapatmadan önce üzerinde çalıştığımız programları sonlandırmamıza gerek kalmaz ve bu programlar bilgisayarı yeniden açtığımızda eski yerinde halen çalışır vaziyette olacaktır.

Hazırda bekleti aktive etmek için güç yönetimi panelinden Hazırda beklet sekmesindeki onay kutucuğunu onaylı hale getirmeniz yeterlidir. Daha sonra sistem bu fonksiyonu çalıştırabilir duruma gelmiştir. Kullanmak içinse Kapat butonuna bastıktan sonra Shift tuşuna basmanız yeterlidir. 3′lü kapatma seçeneklerinden Askıya al seçeneğinin Hazırda beklete dönüştüğünü göreceksiniz. Shift’e basılı tutup bu butona basarsanız sisteminiz kış uykusuna geçmiş olacaktır.

Hazırda beklet seçeneğinde bilgisayar hiç bir şekilde elektrik harcamaz. RAM üzerindeki var olan tüm bilgiler HDD’ye kaydedilir. Açılışta HDD’deki bu bilgiler RAM’a geri alınır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...