Windows Speech Recognition İle Bilgisayar Kontrol Etme

Windows Speech Recognition İle Bilgisayar Kontrol Etme

adlı Windows’un içerisinde yer alan bu uygulama ile bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Bilgisayarınızda aslında bir ses doğrulama aracı mevcut, adı . Bu araç tüm Windows işletim sistemlerinde yer alıyor ve İngilizce sürümlerde kullanılabiliyor. Microsoft daha iyi sonuçlar için mikrofon yerine bir mikrofonlu kulaklık kullanılmasını tavsiye ediyor.

Öncelikle mikrofonu sisteme takın. Başlat, Ali Programs, Accessories, Ease of Access ve Windows Speech Recognition aşamalarını takip edin. Windows Vista, 7 ve 8 işletim sistemlerinde Başlat menüsüne ve Charms menüsündeki arama aracına basitçe “speech recognition” yazarak bu araca erişebilirsiniz. Eğer “manual activation mode” u seçerseniz aracı kullanmak için sistem tepsisinden etkinleştirmeniz istenecek. Dilerseniz aracın Windows işletim sistemi açıldığında aktifleşmesini de sağlayabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda karşınıza gelen ipucu aşamalarını atlamadan takip ederseniz aracı daha rahat şekilde kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

Speech Recognition aracını yapılandırdıktan sonra örneğin Word’ü çalıştırmak için “Double-click Microsoft Word” ifadesini kullanmalısınız. Örneğin o an açık olan Paint yazılımına geçiş yapmak için “Switch to Paint” ifadesini dile getirebilirsiniz. Herhangi bir dosyayı açmak isterseniz “Double-click” ve ardından dosyanın adını söylemeniz gerekiyor. Speech Recognition aracını durdurmak için “Stop listening” komutu yeterli olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • melisa:meraba ben melisa çam benim e posta adresim melisa...
  • dwran:teşekkür ederim...
  • Gamze:Denedim olmuyor...
  • sebahattin:bilgisayar telefonumu görmüyor sadece şars ediyor...
  • Zehra:Benim hesabımı açabilir misiniz. zehra.zehraa@hot...
  • admin:Giriş yaptığınızda açılır....
  • ibrahim:bi anlık dalgınlalıkla facebbook hesabimi silcim y...
  • Murat kaya:Mrblar peki ben oluşturmuş olduğum scriptleri kuyr...

SPONSORLARIMIZ

Minecraft Apk indir