Windows’u Mac (Apple) Dönüştürme

Windows’u Mac (Apple) Dönüştürme

Windows işletim sisteminizi Mac işletim sisteminin görünümüne kavuşturabilirsiniz. İşletim sisteminizi tıpkı bir Apple firmasının kullanıcılarına sunduğu MAC işletim sisteminin görümüne kavuşturabilirsiniz. Windows XP, Vista, 7 ve 8 işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan maComfort adlı ücretsiz yazılım ile Windows’unuzu yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

maComfort Programının Özellikleri

– Quicklook (Hızlı bakış) özelliği
– Mac kısayol tuşları (Mac’in tüm kısayol tuşlarını Windows’a adapte edebilirsiniz.)
– Mac kısayol kombinasyonları
– MAC işletim sisteminin komutları
– Ses kontrolü: F3, F4 ve F5 ile artık Windows’ta da ses kontrolü yapabilirsiniz
– Skin sistemi: Esnek skin sistemi ile Mac’ta alıştığınız ayarları Windows’a taşıyın

macomfort-overview

Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarınıza Mac havası getirin! maComfort ile Windows yüklü sisteminizi Mac gibi kullanabilirsiniz. Her iki sistemi kullanmaya alışkın olanlar için tasarlanmış olan uygulamayı kullanıcılar çok sevecek. maComfort sayesinde Mac’in tuş kombinasyonlarını ve diğer kullanışlı özelliklerini Windows üzerinde kullanabilirsiniz. Böylece iki sistem arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Windows için aktif köşeler; Active Corners, ekranınızın köşelerine hayat veriyor. Fare hareketine göre şu eylemler gerçekleştiriliyor: Expose, program başlatma, masaüstünü gösterme, etkin pencereyi kapatma veya bilgisayar kapatma.Bunların dışında maComfort ile F tuşları üzerinden ses düzeyi rahatlıkla değiştirilebiliyor ve aynı Mac OS X’teki gibi komut kısayolları oluşturulabiliyor.

Bununla birlikte evde farklı işte farklı işletim sistemi kullananlar için büyük bir kolaylık getiren maComfort ile kısa yolları istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Tıpkı Mac işletim sistemindeki gibi Windows‘un köşelerine de özel işlevler tanımlayıp, çoklu masaüstü kullanabiliyorsunuz.

http://rafaelklaus.com/macomfort/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.