WinRAR İle Dosya Bölme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

WinRAR İle Dosya Bölme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

programı hiç şüphesiz en popüler sıkıştırma programıdır. Programın sıkıştırma özelliğinin yanı sıra büyük dosyaları istediğiniz boyutlara bölebilme özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği kullanarak büyük dosyaları kolayca bölebilirsiniz özellikle internete dosya upload ederken sınırlama getirilmesi kullanıcıları bu tip yollara itmektedir. Email ile dosya gönderirken veya arkadaşlarınızla büyük dosyaları paylaşırken Upload sitelerine aktarırken sınırlama getirilir. Bu sınırlamayı programını kullanarak dosya veya dosyalarınızı hem sıkıştırabilir hem de istediğiniz boyutlarda bölebilirsiniz. Şimdi adım adım resimli olarak büyük boyutlu bir dosyayı böleceğiz.

Yapmanız gereken ilk iş sisteminizde Winrar programını yüklü değilse Buraya Tıklayarak Winrar programını indirip yüklemelisiniz. Biz örnek olarak bir büyük boyutlu bir film dosyasını böleceğiz. öncelikle yapmamız gereken bölünecek dosya veya klasöre sağ tıklayarak “Arsive to” eğer Türkçe kullanıyorsanız “Arşive ekle” seçeneğini tıklıyorsunuz.

Daha sonra karşınıza çıkan pencerede arşiv biçimimizi ve sıkıştırma yöntemimizi seçiyorsunuz. “Split to volumes bytes” Türkçe kullanıcılarda “Ciltlere böl, boyut” kısmında yer alan miktara bölünecek dosyanın boyutunu giriyorsunuz. Biz örnek olarak 100MB parçalara böleceğiz. Burada dikkat etmeniz gereken şey dosyası KB cinsinden yazıyorsunuz. Biz dosyayı 100MB bölmek için 100000000 değerini girdik, değerleri girdikten sonra “Tamam” veya “OK” tuşuna basarak sıkıştırma işlemini başlatmış oluyorsunuz.

2.resim

Sıkıştırılan dosyaların partlarını dosya veya klasörün olduğu yerde görebilirsiniz. Bu dosyaları çıkartırken yine hiç zorlanmayacaksınız. 1. Partı çıkarttığınızda Winrar otomatik olarak diğer partlarıda çıkartacaktır. Eğer dosya adlarını değiştirecek olursanız manuel olarak partları tek tek göstermeniz gerekecektir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir