WordPress Admin Sayfası URL Adresini Değiştirme

WordPress Admin Sayfası URL Adresini Değiştirme

WordPress tabanlı Web sitenizin admin giriş sayfası olan wp-login.php URL adresini değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik sizi Brute Force Attacks’lar dan korur. Türkçemize Kaba Kuvvet saldırısı olarak da çevrilen bu saldırı çeşidinde sitenizin admin sayfasına girebilmek için aynı anda yüzlerce deneme yapılır. Bu denemeler MYSQL yoğun bir şekilde çalışır ve CPU tavan yapar. Web siteniz çalışmaz hale gelir. Size saldırı düzenleyen kişiler bunu botlar ile yapmaktadır. Spam saldırıları Htaccess ekleyeceğiniz kodlar ile sitenizden uzak tutabilirsiniz ancak biz Rename wp-login.php adlı eklentiyi kullanacağız. Bu eklenti Wp-admin ve wp-login.php sayfasını erişilemez hale getiriyor.

Rename wp-login.php Eklenti Kurulumu

Kurulum yapmak için ilk önce sol menüden Eklentiler sekmesine tıklayıp açılan menüden Yeni ekle seçeneğine tıklayın. Arama bölümüne eklentinin adını yazın ve Hemen yükle butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.

Rename wp-login.php Nasıl Kullanılır

Rename wp-login.php uygulamasını kullanmak çok basit, uygulamayı aktif ettikten sonra Ayarlar -> Kalıcı bağlantılar yolunu izliyorsunuz. En altta bulunan Login url kısmını istediğiniz gibi isimlendirebilirsiniz. Türkçe karakter olmamasına dikkat edin ve yeni verdiğiniz URL adresini unutmayın.

Rename wp-login.php İndirme Linki
https://tr.wordpress.org/plugins/rename-wp-login/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.