Zoom’da Ziyaretçiler Bekleme Odasına Nasıl Alınır

Zoom’da Ziyaretçiler Bekleme Odasına Nasıl Alınır

programında ders anlatırken yada konferans yaparken aniden istenmeyen bir ziyaretçi gelip dersinizi bölebilir. Bunun haricinde ziyaretçi derse girip öğrencilere hiçte istemeyeceğiniz bir görüntü paylaşabilir. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için bekleme odasını aktif edebilirsiniz. Eğer bekleme odasını aktif ederseniz bir ziyaretçi giriş yaptığında size bir uyarı ekranı çıkar. Eğer siz onay vermezseniz ziyaretçi toplantıya katılamayacağından herhangi bir sorunla da karşılaşmazsınız. Eğer belirli aralıklarla yani sıralı bir toplantı düzenleyecekseniz, vaktinden önce gelenide bekleterek diğer kişiyle olan toplantıyı sonlandırıp gelen kişiyi aktif ederek düzeni sağlayabilirsiniz.

Zoom Bekleme Odasını Aktif Etme

Zoom programında bekleme odasını () özelliğini aktif edeceğiz.

İlk olarak Zoom programını açtığınızda ana ekranda New Meeting yazısının yanındaki küçük oka tıklayın, Use My Personal Meeting ID (PMI) kutucuğunu işaretleyin ve ID numaranızın üzerine geldiğinizde açılan menüden PMI Settings seçeneğine tıklayın.

Daha sonra karşınıza Personal Meeting ID Settings ekranı karşınıza çıkacaktır. Burada Advanced Options sekmesi altında bulunan Enable waiting room kutucuğunu işaretleyip Save butonuna tıklayınız.

Artık bekleme odası işlemi aktif, siz yayını başlattıktan sonra yayına katılmak isteyen bir katılımcı olduğunda ekranınıza uyarı ekranı çıkacaktır. Admit butonuna tıkladığınızda ziyaretçiyi yayına dahil etmiş olursunuz. See waiting room butonuna tıkladığınızda ise bekletme odasına almış olursunuz.

Eğer kişiyi bekleme odasına aldıysanız daha sonra aktif olarak konuşmaya dahil etmek için Manager Participants sekmesine tıklayın.

Katılımcının üzerine mouse ile geldiğiniz zaman Admit butonu belirecektir. katılımcıya izin vererek konferansa başlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Biraz eski bir ürün ölü piksel testi yapın....
  • Ayalin:Merhaba; Nikâh cd sinde % 52 de kalıp kendisi kap...
  • bulent:ne vardi sanki icinde kapat git...
  • Çağatay Can:merhabalar ekran karşısında 15 dk kalayım hemen g...
  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...