Akıllı Cep Telefonları İle En İyi Fotoğraf çekme Yöntemleri

Akıllı Cep Telefonları İle En İyi Fotoğraf çekme Yöntemleri

Akıllı cep telefonları ile kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. En iyi fotoğrafları çekebilmek için yalnızca yüksek çözünürlük destekli bir cihaz değil beraberinde çekim yöntemlerini de bilmeniz gerekiyor. Son zamanlarda akıllı cep telefonları kompakt dijital fotoğraf makinelerinin yerlerini almaya başladı. Yeni çıkan cihazlar vaat ettikleri yüksek çözünürlük ve fotoğraflardaki piksel boyutları adeta profesyonel makinelerle yarışır oldu. Fotoğraf çekerken iyi bir cihaz kadar fotoğrafı nasıl çektiğinizde büyük önem arz ediyor. Akıllı cep telefonunuzu kullanarak iyi bir fotoğraf nasıl çekilir sorusunun cevabını bu makalemizde vereceğiz.

Cep telefonunuzu sürekli olarak cebinizde taşıdığınızdan kameranın lensleri kir ve toz toplar. Bu nedenden dolayı fotoğraf çekmeden önce lensleri temizlemelisiniz. Bu sayede lense gelen ışık miktarında azalma olmayacaktır. Fotoğraf çekiminde ışık büyük önem taşımaktadır. Bu akıllı cep telefonlarında da böyledir. Eğer cihazınız bir LED flaşa sahip değilse ışık kaynağını arkanıza almaya çalışın. Akıllı cep telefonlarının büyük çoğunluğunda optik yakınlaştırma bulunmamaktadır. Büyük çoğunluğu dijital zoom kullanır. Bu nedenle fotoğraf çekerken yakınlaştırma kullanmamaya özen gösterin çünkü bu fotoğrafınızın çözünürlüğünün bozulması anlamına geliyor.

Akıllı cep telefonları ile çektiğiniz fotoğrafları daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Bunun için kullandığınız uygulama marketine girerek bir çok fotoğraf filtreleme ve editör programı kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir