seo dersleri

Akıllı Cep Telefonları İle En İyi Fotoğraf çekme Yöntemleri

Akıllı Cep Telefonları İle En İyi Fotoğraf çekme Yöntemleri

Akıllı cep telefonları ile kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. En iyi fotoğrafları çekebilmek için yalnızca yüksek çözünürlük destekli bir cihaz değil beraberinde çekim yöntemlerini de bilmeniz gerekiyor. Son zamanlarda akıllı cep telefonları kompakt dijital fotoğraf makinelerinin yerlerini almaya başladı. Yeni çıkan cihazlar vaat ettikleri yüksek çözünürlük ve fotoğraflardaki piksel boyutları adeta profesyonel makinelerle yarışır oldu. Fotoğraf çekerken iyi bir cihaz kadar fotoğrafı nasıl çektiğinizde büyük önem arz ediyor. Akıllı cep telefonunuzu kullanarak iyi bir fotoğraf nasıl çekilir sorusunun cevabını bu makalemizde vereceğiz.

Cep telefonunuzu sürekli olarak cebinizde taşıdığınızdan kameranın lensleri kir ve toz toplar. Bu nedenden dolayı fotoğraf çekmeden önce lensleri temizlemelisiniz. Bu sayede lense gelen ışık miktarında azalma olmayacaktır. Fotoğraf çekiminde ışık büyük önem taşımaktadır. Bu akıllı cep telefonlarında da böyledir. Eğer cihazınız bir LED flaşa sahip değilse ışık kaynağını arkanıza almaya çalışın. Akıllı cep telefonlarının büyük çoğunluğunda optik yakınlaştırma bulunmamaktadır. Büyük çoğunluğu dijital zoom kullanır. Bu nedenle fotoğraf çekerken yakınlaştırma kullanmamaya özen gösterin çünkü bu fotoğrafınızın çözünürlüğünün bozulması anlamına geliyor.

Akıllı cep telefonları ile çektiğiniz fotoğrafları daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Bunun için kullandığınız uygulama marketine girerek bir çok fotoğraf filtreleme ve editör programı kullanabilirsiniz.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner