Akıllı Cep Telefonu Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Akıllı Cep Telefonu Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Akıllı cep telefonu kullananların en büyük sıkıntısı şarj süresi, cep telefonundan çok mini bir bilgisayar olduğu için internetten yüklenen uygulama ve oyunlarla vakit geçiren kullanıcılar cep telefonun şarjını çok çabuk tüketmektedirler. Akıllı cep telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için çeşitli yöntemler mevcut. Sadece cep telefonu ile kısıtlamak yanlış olabilir piyasada ki şarjla çalışan tüm ürünlerin ortak sorunudur aslında, son zamanların popüler cihazı olan akıllı cep telefonlarının batarya süresini uzatmak için yapabileceğiniz bazı taktikler;

Siz farkında olmadan kapattığınız uygulama ve oyunlar arka planda çalışıyor olabilir. Bu uygulamaları mutlaka kapalı tutun.
Akıllı cep telefonunuzun ekranın tükettiği gücü azaltmak için otomatik parlaklığı kapatıp ekran parlaklığınız düşürünüz. Ekran zaman aşımını düşük tutmaya çalışın siz kullanmadığınızda boşa ekran aydınlanmamış olacak.

Bazı uygulamalar ve widgetlar arka planda otomatik eşitleme yapacağı için otomatik eşitlemeyi kapatın.

Güç tasarrufu yapan uygulamalar mevcut bunlardan birini yükleyebilirsiniz. CPU, Wi-Fi hızı gibi birçok özelliği kontrol etmenize imkan veriyor.

Telefonu hiç kullanmadığınız zamanlarda “Uçak Modu” ile kullanın.

Canlı duvar kağıtlarını ve animasyonları kapalı tutun.

Hareketli masaüstü resimleri, araçlar, alternatif giriş ekranlarını kapatın.

WiFi, GPS ve Bluetooth gibi bağlantılarınızı kullanmadığınız zamanlarda kapatın.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.