Android apk Dosyası Nasıl Kurulur

Android apk Dosyası Nasıl Kurulur

Android apk kurma, Android işletim sistemi için apk uygulama nasıl yüklenir? Bazı uygulamalar android markette bulunmaz. Yada güncelleme sonrası yeni uygulamayı hiç beğenmezsiniz ve eskisinin çok daha iyi olduğunu düşünürsünüz. İşte böyle durumlarda uygulama size apk uzantılı tek bir dosya halinde sunulur. İlgili apk dosyasını Android işletim sistemli cep telefonunuza veya Tablet PC’nize atarak kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan şeyleri şimdi adım adım anlatacağız….

İndirdiğiniz apk dosyası bilgisayarınızda ise kablo yardımı ile ilgili dosyayı Android işletim sistemi içerisinde yer alan Downloads klasörü içerisine atmalısınız. Bu klasörü bulamadıysanız çok önemli değil sadece dosyayı hangi klasör altına attığınızı unutmayın yeterlidir. Eğer ilgili apk dosyasını cihazınız ile doğrudan indirdiyseniz bu dosya Downloads klasörü içerisine indirilmiş olacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra size lazım olacak olan uygulama yükleme işlemine geçiyoruz.

Apk Installer

Apk Installer uygulaması kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan adından da anlaşıldığı gibi apk yükleme uygulamasıdır. Sadece 292kb boyutunda olan uygulama Android 1.6 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

SD kart üzerindeki apk dosyalarını yükleyebilir, Silme işlemi yapabilir (apk, klasörler), E-posta, kopyalama, klasörlere göz atma gibi pek çok işlemi kolayca yapabilrceğiniz bir uygulamadır.

Apk Installer Uygulamasının Görüntüsü

Apk-Installer

Apk Installer yükledikten sonra karşınıza klasörlerin olduğu ekran çıkacaktır. Buradan apk dosyasının bulunduğu klasöre ulaşıyorsunuz. Apk dosyasına tıkladığınızda uygulama size iki seçenek sunacaktır. “Doğrula ve yükle” veya “Paket Yükleyici” siz paket yükleyiciyi seçiyorsunuz ve yükleme işlemine geçiyorsunuz.

android-paket-yukleyici

Apk Installer İndir

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.potente.apk.installer&hl=tr

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.