Android Bellek Neredeyse Dolu Hatası Nasıl Düzeltilir

Android Bellek Neredeyse Dolu Hatası Nasıl Düzeltilir

bellek dolu hatasını çözme, işletim sistemlerinde uygulama yükledikçe dahili depolama alanınız dolar ve size , Bazı sistem fonksiyonları çalışmayabilir. Uyarısı karşınıza çıkar. Eğer çok fazla oyun ve uygulama yüklediyseniz hafıza kartı kullanmanız şart, bunun yanı sıra bellek temizleyici yazılımlardan destek almanız gerekiyor. Çünkü tarayıcı çerezleri uygulamalardan kalan dosya artıkları gereksiz yere alan kaplar. Ancak bazı durumlarda da uygulamaları silseniz ön bellekleri temizleseniz bile depolama alanını genişletemiyorsunuz. Ancak bu durumu düzeltebiliyorsunuz. İşte uygulamanız gereken adımlar…

bellek-neredeyse-dolu

Bellek Neredeyse Dolu Hatasının Çözümü

Bellek neredeyse dolu hatasını düzeltmek için yapmanız gereken adımlar ise şu şekilde, Android cihazların bu hatayı vermesinin nedeni zamanla fazla büyüyen logcat dosyalarıdır. Bu yüzden bu sorunu çözebilmeniz için log dosyalarını silmeniz gerekiyor.

android-delete-dumpstate-logcat

İlk olarak Telefon bölümüne girip Tuşlar sekmesine geçip *#9900# tuşluyorsunuz. Hemen karşınıza Sys Dump adlı pencere geliyor. Burada çok sayıda seçenek göreceksiniz. Yapmanız gereken ise Delete dumpstate/logcat butonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza bir onay penceresi çıkacak ve bunu onaylamanız gerekiyor. Bu sırada cihazınızın kendisini yeniden başlatması gerekiyor. Ancak bazı cihazlar bu işlemi yapmayabiliyor. Bu nedenle cihazınızın ana sayfasına dönüyorsunuz ve cihazınızı yeniden başlatıyorsunuz.

Artık güncelleme yapabilir yeni uygulamalar yükleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız genişlemediyse işlemi tekrar yapmanız gerekiyor. Log dosyalarınız silinmemiştir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Aysel:Çok iyi oldu. Muhteşemsiniz. Yardımınız için teşek...
  • Sdt:Fk5868120@gmail.com arkadas acilen bu adresin kim...
  • hlam:sana mı soracağız......
  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...