Android Cep Telefonlarını Hızlandırma Yolları

Android Cep Telefonlarını Hızlandırma Yolları

işletim sistemli cep telefonları aslında mini bir bilgisayardır. Telefonunuzu ilk aldığınızdaki performans zamanla kaybolur. Bunun en büyük nedeni ise yüklediğiniz oyun ve uygulamalar sisteminizin belleğini tüketir ve yanlış kullanım sonucu sisteminiz iyice hantallaşır. Android işletim sisteminizin yavaşlaması pil ömrünüzün de kısalmasına neden olur. Şimdi size önereceğimiz bazı ücretsiz Android uygulamaları ile CPU, RAM ve hafızanızı yöneterek Android işletim sisteminizin performansını ilk günkü haline getirebileceksiniz. Gereksiz uygulamaları kapatacak ve ön belleğinizi temizleyeceksiniz. İşte o uygulamalar;

İl uygulamamız Android Assistant adlı bu ücretsiz uygulama ile işlemci, bellek ve pil durumunuzu görebilirsiniz. Açılış hızını artırabilir, önbelleğinizi temizleyebilirsiniz. Sisteminizi temiz tutacak olan Android Assistant bluetooth, wifi, gps, otomatik senkronizasyon, yönlendirme, haptic geribildirim, ekran parlaklığı, uygulamaların zaman aşımı gibi daha pek çok pilinizin ömrünü tüketecek ve sisteminizi yavaşlatacak uygulamayı otomatik olarak kapatır. Program ile başlangıcınızı yönetebilir, gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Android Assistant ile sistem bilgisini görebilirsiniz.

Android Assistant indir

1Tap Cleaner adlı bu ücretsiz uygulama ile önbelleğinizi tarayabilir ve temizleyebilirsiniz. İsterseniz 500kb’den fazla önbellek kullanılması durumunda uygulama sizi anında uyarır böylece gereksiz şişmelere izin vermemiş olursunuz. İstemediğiniz uygulamaları 1Tap Cleaner programını kullanarak sistemde herhangi bir sartık dosya bırakmadan kaldırabilirsiniz.

1Tap Cleaner indir

Memory Booster, gereksiz olan tüm açık uygulamaları kapatıyor. Android işletim sistemli telefonlar için tasarlanmış bu yazılım RAM bellek yönettim programıdır. Gerçek zamanlı bellek Durum Rapor ve Monitörleme yapabileceğiniz yazılım ile performansınızı artırabilirsiniz. Memory Booster her zaman sistem kaynaklarını izler ve kritik bir noktaya ulaştığında sistem belleğini temizler. Böylece gereksiz yere pilinizde tükenmez.

Memory Booster indir

Ve son olarak hafıza kartınıza el atacak bir uygulama App 2 SD, bu uygulama yine ücretsiz. Program sisteminizde yüklü olan uygulamaları inceliyor ve Hafıza kartınıza taşınabilecek olanları size liste halinde sunuyor. Burada dahili depolama alanını genişletmeniz sisteminizin daha hızlı çalışması açısından oldukça önemli, özellikle dahili depolama alanı küçük olan cep telefonu modellerinin mutlaka bu uygulamayı yüklemelerini tavsiye ediyoruz. Hafıza kartına taşıdığınız uygulamada herhangi bir sorun olması halinde uygulamayı yine programı kullanarak geri alabiliyorsunuz.

App 2 SD İndir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar