Android Cihaz Açılmıyor Nasıl Açarım

Android Cihaz Açılmıyor Nasıl Açarım

Android işletim sistemli cep telefonunuz veya Tablet PC’niz açılmıyorsa bunun nedeni yüklediğiniz uygulamaların cihazınıza zarar vermesi, virüs gibi zararlı yazılımlar yada teknik bir arızadır. Eğer cihazınızda teknik bir arıza yoksa tekrardan açmanız mümkündür. Bunun için cihazınızı fabrika ayarlarına yeniden almak zorunda kalabilirsiniz. Rehberiniz başta olmak üzere pek çok bilgileriniz risk altında olacaktır.

İlk olarak cihazınızı Recovery modda açınız. Eğer bu modda nasıl açacağınızı bilmiyorsanız daha önce anlattığımız şu konumuzu Android Recovery ve Download Moduna Nasıl Girilir inceleyebilirsiniz.

Cihazınızı Recovery modda çalıştırdığınızda karşınıza şöyle bir liste çıkacaktır;

– Reboot system now
– Wipe data/factory reset
– Wipe cache partition
– Install zip from sdcard
– Backup and restore
– Mounts and Storage
– Advanced
– PSfreedom settings

Burada size lazım olacak olan menüler Reboot system now ve Wipe data/factory reset seçenekleridir. İlk olarak Wipe data/factory reset seçeneğini seçip cihazınızı yenileyin ve daha sonra Reboot system now seçeneğini seçerek cihazınızı baştan başlatınız. Bu işlem cihazınızda ki verilerin kaybolmasına neden olabilir. Bu yüzden Backup and restore seçeneğini kullanarak ilk olarak cihazınızda ki verileri hafıza kartına yedek almanızı öneririz.

Bu işlemi yaptığınızda cihazınız açılmıyorsa cihazınınız da teknik bir arıza oluşmuş olma ihtimali yüksektir. Çünkü pek çok işlem sonunda anlattığımız bu yöntem sonunda Android cihazınız açılacaktır. Ancak cihazınıza Android sürüm güncellemesi yaptıysanız özellikle Odin kullanarak veya ROM yüklediyseniz bu işlem büyük ihtimalle bir işe yaramayacaktır. Çünkü cihazınıza güncelleme yaparken eksik bir işlem yaptınız yada paketiniz cihazınız ile uyumlu değil. Farklı bir paket bularak yeniden yükleme yapmalı ve cihazınızı hard reset yapmalısınız.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.