Android E-Kitap Okuma Uygulamaları İndir

Android E-Kitap Okuma Uygulamaları İndir

işletim sistemli cihazlarınızda elektronik kitap adı verilen dosyaları okuyabilmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız var. ePub dosya biçimi İngilizce’de elektronik yayıncılık anlamındaki “electronic publication” tamlamasının kısaltılmışı ve IDPF tarafından e-kitap standardı olarak kabul ediliyor. Bu dosya biçiminde internet üzerinden ücretsiz edinebileceğiniz birçok e-kitap bulunuyor, ayrıca çeşitli servisler üzerinden kitaplar da satın alınabiliyor. işletim sistemli akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için ePub dosyalarının açılabilmesini sağlayan ücretli ve ücretsiz birçok uygulama mevcut. Burada bu uygulamalardan bazılarını sizlere tanıtmak istedik, uygulamalar oldukça basit arayüz ve seçenekler içerdiği için detaylı anlatıma ihtiyaç olmadığını belirtelim. Tüm uygulamalara Google Play üzerinden erişebilirsiniz.

Aldiko Book Reader

Uygulamayı kullanarak Android’li akıllı telefon ve tablet bilgisayarınız ile e-kitap dosyalarını okuyabilirsiniz. EPUB ve PDF dosyalarını görüntüleyebilen uygulama Adobe DRM korumalı dosyalarda da uyumlu olarak çalışıyor. Dosyaların yazı tipi boyutu, font tipi, arkaplan rengi, marj, hizalama, satır aralığı ve parlaklık değerlerinin özelleştirilebilmesi mümkün, böylece okuma deneyiminizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Moon+ Reader

Uygulama zengin özellikleriyle dikkat çekiyor. Çevrimiçi e-kitap servislerini destekleyen Moon+ Reader ile binlerce ücretsiz e-kitaptan faydalanabilirsiniz. TXT, HTML, EPUB, UMD, FB2, CHM, ZIP, OPDS dosyaları sorunsuzca görüntülenebiliyor. Onun üzerinde tema içeren uygulamayı farklı görünümlere büründürebilirsiniz. Gece gündüz okuma modu seçeneğine yer verilmiş olması da memnun edici.

ePub Reader for Android

Uygulama web tarayıcısı ile indirilen ve hafıza kartında depolanan EPUB dokümanlarına eri-şebiliyor, bünyesindeki web tarayıcı ile internet üzerinden EPUB dosyası da arayabilirsiniz. Web tarayıcısına sahip olsa da online e-kitap servislerine destek verilmiyor. ePub Reader for Android sistem kaynaklarını oldukça az kullanıyor, yalnızca 400 KB boyutundaki uygulama giriş seviyesi Android telefonlar ile de sorunsuzca kullanılabilir.

FBReader

FBReader uygulaması EPUB, RTF, FB2, MOBI ve TXT dosyalarını destekliyor. Akıcı şekilde çalışan uygulama çeşitli özelleştirme olanaklarına bünyesinde yer veriyor ve TrueType/OpenType fontlarını kullanma olanağı sunuyor. Dahili web tarayıcı ve indirme yöneticisi ile e-kitap katalogları ve mağazalarından e-kitap indirme imkanı hazır. Bilgisayarınızdaki e-kitap dosyalarını uygulamaya yüklemek için dosyaları /sdcard/Books dizinine kopyalayabilirsiniz.

Bluefire Reader

Bluefire Reader uygulaması yayıncılık endüstrisinin standart olarak kabul ettiği Adobe eBook DRM teknolojisini destekliyor. Adobe DRM ile satın aldığınız e-kitaplarınızı kişisel bilgisayarlarınız ve tablet bilgisayar – akıllı telefonlarınız ile okuyabilir ve cihazlar arasında taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama ile popüler e-kitap mağazalarından satın aldığınız EPUB ve PDF dokümanlarını sorunsuzca okuyabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Mehmet:Tweetlerimin tek tek d3gil ,komple nasil retweet y...
  • Oya nefes:Fasık hesabımı yanlışla sildim geri yuklermisiniz...
  • Kadir:Konuyu belki hortlatacam ama yardımcı olabilecek v...
  • Vivian Dsena:Lütfən benim fezbook hesabım kapadlıb eski hesabım...
  • admin:Marka-model nedir? Birde ne yaparken ısınıyor. Mes...
  • adem sima:hocam ben de ısınma sorunu var...
  • alperen:verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...
  • Mehmet Türkmen:Facebok hesabımı yanlışlıkla sildim ilk baştan ber...