Android Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

Android Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

işletim sistemi fabrika ayarlarına nasıl geri getirilir. fabrika ayarlarına sıfırlama nasıl yapılır? Eski cep telefonlarında sadece birkaç tıklama ile eski haline getirebiliyorduk, telefonlarda ise bu iş biraz daha farklıdır. Özellikle telefonunuz uygulama ile doldu ve sürekli yükle kaldır yapmaktan şiştiyse ilk günkü performansından uzaklaşır. Bu durumdan kurtulmak içinse fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Böylece telefonunuz ilk günkü gibi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi sırası ile fabrika ayarlarına nasıl sıfırlama yapacağınızı anlatacağız.

Konuya başlamadan önce bir hatırlatmada bulunalım, fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce telefonunuzdaki önemli dosyaları ve rehberinizi yedeklemeyi unutmayın. Çünkü cihazınız ilk günkü haline dönecektir.

Android cihazınızı çalıştırın ve Ayarlar menüsünü açın, Ayarlar içinde bulunan Yedekle ve sıfırla seçeneğini seçmelisiniz. Yedekle ve sıfırla sayfasının içeriği her markanın cihazına göre farklılık göstermektedir. Ancak Android telefonlarının hemen hepsinde Fabrika ayarlarına sıfırla şeklinde bir seçenek yer alıyor.

Fabrika ayarlarına sıfırla başlıklı sayfada bu işlemi gerçekleştirildiğinde nelerin kaldırılacağına dair bilgi verilir. Bu sayfada bulunan Telefonu sıfırla seçeneğini seçerek sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Telefonu sıfırlama işlemi birkaç dakika içinde tamamlanacaktır. Bundan sonra telefonunuzu sıfırdan kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir