Android Google Hesabı Ekleme ve Kaldırma

Android Google Hesabı Ekleme ve Kaldırma

Android yeni Google hesabı nasıl eklenir? Android Google hesabı nasıl değiştirilir? Android işletim sisteminde cihazınızı ilk açtığınızda yada ilk kez açıp uygulama yüklemek istediğinizde sistem sizden Google hesabı oluşturmanızı ister. Eğer daha önce kayıt olmadıysanız yeni bir kayıt yapmanız istenir ve siz çıkış yapmadığınız sürece bu hesap her zaman açık tutulur. Bu hesabı değiştirmek isteyebilir yada yeni bir Google hesabı eklemek isteyebilirsiniz. Bir Google hesabı sadece Android değil aynı zamanda Google’nin diğer hizmetlerine de erişme imkanı veriyor. Google hesabınız ile devasa bir sisteme dahil olursunuz. Gmail, Hangouts, Takvim gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Sizlere, Android menüleri arasında kaybolmadan mobil cihazınıza nasıl başka hesaplar ekleyebileceğinizi adım adım anlatacağız. Bir Android işletim sistemli cihazda birden fazla hesap kullanma imkanına sahipsiniz. Kişisel hesabınızın yanında, iş hesabınızı yada farklı kişilerin hesaplarını da kullanmak isteyebilirsiniz. Belki de evde çocuklar için oluşturduğunuz bir hesap vardır ve sadece oyunlar için kullanılıyordur. Aşağıdaki adımları takip ederek, mobil cihazınıza başka bir Google hesabı daha ekleyebilirsiniz.

Android Google Hesabı Nasıl Eklenir

Android cihazınızın Ayarlar menüsüne girip Hesaplar başlığını seçiyorsunuz. Bazı Android işletim sistemi sürümlerinde Hesaplar başlığının ismi farklılık gösterebilir. Ama bahsi geçen bölüm Ayarlar sekmesinin altında kalacaktır. Karşınıza gelecek pencerede daha önceden eklemiş olduğunuz hesapları da görebilirsiniz.

android-hesap-ekle

Pencerenin alt kısmında Hesap Ekle butonu yer alıyor. Sürüm farklılıkları yüzünden Hesap Ekle yazısını görmek için dokunmatik ekranı sürüklemek ya da telefonun fiziksel butonlarından birine basmak gerekebilir. Hesap Ekle butonuna bastıktan sonra karşınıza birçok sosyal medya platformunun logosunu da görebilirsiniz. Çünkü buradan sadece Google değil diğer uygulamalara da hesap ekleyebiliyor ve silebiliyorsunuz. Sizin burada Google’ı seçmeniz gerekiyor.

android-bir-google-hesabi-ekleyin

Yeni Hesap ya da Mevcut Hesap seçeneklerinden birini seçip işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu noktadan sonra E-postalarınız, takvim düzenlemeleriniz konusunda bazı özel ayarlar yapmanız gerekebilir. İşlemi bitirdiğinizde artık Android işletim sistemli cihazınız üzerinde birden fazla Google hesabı kullanıyor olacaksınız. Bu bölümden hesap kaldırma işlemi de yapabiliriniz.

Android Google Hesabı Nasıl Kaldırılır

Ayarlar Menüsüne girip Hesaplar bölümüne gelip Google uygulamasına giriyorsunuz. Burada tüm Google hesaplarınızı görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz hesaba tıklayıp bir sonraki menüde gelen Hesabı kaldr seçeneğine tıklayarak Google hesabınızı silebilirsiniz.

android-google-hesap-kaldirma

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.