Android Güvenli Mod Nasıl Açılır ve Kapatılır

Android Güvenli Mod Nasıl Açılır ve Kapatılır

Android güvenli modda açma ve güvenli modu kapatma nasıl yapılır? Güvenli Mod sizi istenmeyen durumlardan kurtaracak pek çok özelliğin devre dışı bırakıldığı özel bir durumdur. Cihazınıza virüslü uygulamalar yüklediğinizde yada yüklediğiniz bir uygulama cihazınızı kilitlemeye başladığında telefonunuzu yada tabletinizi açamadığınızda Güvenli modda açabilirsiniz. Güvenli Mod ile cihazınızı açtığınız zaman ana ekranda oluşturduğunuz bazı uygulamalar ve kısayollar kaybolur. Telefonunuza yüklediğiniz 3. Parti uygulamalar aktif olmadığı gibi dahili depolama haricindeki tüm uygulamalar pasif olacaktır.

Android Güvenli Modda Nasıl Başlatılır

Android cihazlarda pek çok tuş bulunabiliyor. En altta üç tuş, ses kısma, yükseltme tuşlarından ve açma kapatma tuşundan oluştuğu gibi bu tuşları dokunmatik olan pek çok modelide bulunmaktadır. Bu nedenle güvenli modda başlatmak cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Güvenli moda giriş yapmak için genelde ya menü tuşu kullanılır veya ses kısma tuşu kullanılır. Her ikisini de deneyip kullandığınız cihazınıza uygun olan kombinasyonu bulmanız gerekiyor.

– İlk olarak telefonunuzu kapatıyorsunuz.

– Telefonu açın ve açılış esnasında cihaz tam açılana kadar ya sürekli olarak sol menü tuşuna veya ses kısma tuşuna basmanız gerekiyor.

– Cihaz açıldıktan sonra eğer doğru tuş kombinasyonunu kullandıysanız ekranın sol alt kısmında “güvenli mod” (safe mode) yazsını göreceksiniz. Artık size sorun çıkaran uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Nasıl Kapatılır

Güvenli moddan çıkmak için yapmanız gereken şey çok basittir. Cihazınızı kapatıp yeniden açmanız normalde güvenli moddan çıkmanız yeterlidir. Bazen kapatıp açsanız dahi cihaz yine güvenli modda açılacaktır. Bu durumu düzeltmek için cihazınızı kapatın ve bataryasını söküp 1 dakika beklemelisiniz. Cihazınız tüm bilgileri unuttuktan sonra artık normal modda açılacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir