Android için Türkçe Klavye Uygulaması

Android için Türkçe Klavye Uygulaması

Android işletim sistemli cep telefonları için geliştirilen bu uygulma telefonunuza Türkçe harfleri de ekliyor. İngilizcede ğ, ü, ş, ı, ö, ç harfleri bulunmadığından firmalar cihazlardaki sanal klavyelere bu harfleri eklemiyor. Ancak Türkçe karakterli bu harfler zaman zaman lazım olmaktadır. Daha düzgün yazışmak için gerekli olan bu Türkçe karaktere bu uygulama ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk iş en altta bulunan Turkish Keyboard uygulamasını Android işletim sistemli telefonunuza yüklemelisiniz. Türkçe Klavye uygulamasını yükledikten sonra, klavyeyi kullanabilmek yapmanız gerekenler ise şunlar:

Menü > Ayarlar daha sonra Bölge & Metin seçeneğini seçiniz. buradan Türkçe Klavye seçeneğini seçiyorsunuz.

Karşınıza şöyle bir uyarı çıkacaktır: “Dikkat. Türkçe klavye uygulamasının bu giriş yöntemi, şifreler, kredi kartı numaraları ve diğer kişisel veriler dahil girdiğiniz metin türlerini toplayabilir. Devam?” burada Tamam seçeneğine tıklayarak bu adımı geçebilirsiniz.

Klavye Düzeni menüsünden de Q klavye olarak mı, yoksa F klavye olarak mı kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Yazı yazarken iki klavye arasında kolayca geçiş yapma imkanına sahipsiniz. Artık Türkçe klavyenizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taypo.android.trskb

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. gokce dedi ki:

    Ntv öne mini de çalışmıyor

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.