Android Kamera Başarısız Hatası ve Çözümü

Android Kamera Başarısız Hatası ve Çözümü

işletim sistemli cihazlarda kamerayı çalıştırdığınız zaman karşınıza çıkan hatasının nedenini ve çözümünü anlatacağız. Özellikle Samsung marka cep telefonlarında çıkan bu sorun orta sınıf cihazlarda görülmektedir. Bununda nedeni TouchWiz‘dir. Bu arayüz cihaz ile tam uyumlu olmadığından kamerayla ilgili alternatif bir program kurduğunuz anda Kamera Başarısız hatası ile karşılaşıyorsunuz.

Kamera Başarısız Hatasının Çözümü Nedir

Android işletim sisteminde bu hataya neden olan iki şey vardır biri Hafıza kartı diğeri ise uyumsuz uygulamalardır.

Android-icin-Kamera-Basarisiz

Eğer cihazınıza farklı bir kamera uygulaması yüklediyseniz bu uygulamayı cihazınızdan kaldırmalısınız. Örneğin bizim hata ile karşılaşmamıza neden olan “Fast Burst Camera” uygulamasıdır. Uygulama ekrana dokundukça fotoğraf çekmektedir. Test amaçlı yüklediğimiz uygulama ilk günlerde çalışırken ileriki günlerde Kamera Başarısız hatasına neden olmaktadır.

sorununa neden olan sebeplerden biride hafıza kartıdır. Hafıza kartını çıkartıp bilgisayar yardımı ile format yani biçimlendirip tekrar taktığınız zaman sorununuz çözülmüş olacaktır.

Hafıza kartı kullanmayan pek çok kullanıcı bu sorunu cihazlarına reset atarak çözüyor fakat biz bunu son çare olarak öneriyoruz. Çünkü pek çok verinizi de beraberinde kaybedeceksiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar