Android Mobil Veri Sınırı Nasıl Koyulur

Android Mobil Veri Sınırı Nasıl Koyulur

Mobil Veri Sınırı belirleme, ’de Mobil Veri sınırlama, veri kullanım ayarları nasıl yapılır. işletim sistemine sahip cep telefonlarında veri kullanımına çeşitli kısıtlamalar getirebilirsiniz. İşletim sisteminin bu özelliği sayesinde özellikle kotalı internet kullanıcıları sınırlama getirebiliyor. Örneğin aylık 300MB kotaya sahipseniz bir ay boyunca kullandığınız veri 300 MB olması halinde otomatik olarak internetiniz kesiliyor. Böylece farkında olmadan kotayı aşmanız halinde ekstra para ödemenize gerek kalmıyor.

Mobil Veri Kullanımını Kısıtlama

Mobil veri kısıtlaması sayesinde kendi uyarı sisteminizi oluşturabilişiniz. Bu limit verme özelliği sayesinde fazla fatura ödememek için doğrudan sınırlama ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Mobil Veri Kısıtlaması Nasıl Yapılır

Ayarlar menüsüne giriyorsunuz ve Veri Kullanımı seçeneğini seçiyorsunuz ve burada Mobil veri sınırını belirle seçeneğine dokunun. Daha sonra karşınıza şöyle bir uyarı çıkacaktır. “Belirtilen limite ulaşıldığında, mobil veri bağlantınız devre dışı bırakılacaktır. Veri kullanımı telefonunuz tarafından ölçülür ve servis sağlayıcı kullanımını farklı açıklayabilir, dolayısıyla tutucu bir sınır kullanmayı düşününTamam butonuna dokunarak onaylayınız.

android-mobil-veri-ayarlar

Veri kullanım döngüsü ile fatura döneminizi belirtiyorsunuz. Grafikte yer alan yatay çizgileri kullanarak cihazınızın hangi noktada veriyi devredışı bırakması gerektiğini seçiyorsunuz. İki dikey çizgiyi kullanarak hesaplanmasını istediğiniz veri kullanımı zaman aralıklarını belirliyorsunuz. Cihazınız ilk olarak belirtmiş olduğunuz limite geldiğinde sizi uyaracaktır. Sizi bildirim alanında uyardıktan sonra mobil veriyi devre dışı bırakarak sizi yüklü faturalardan koruyacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir