Android Telefona Özel Domain Mail Nasıl Kurulur

Android Telefona Özel Domain Mail Nasıl Kurulur

Android işletim sistemli cep telefonunda kendinize ait özel domain ile açılmış bir mail hesabını açmak istiyorsanız bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Hotmail, Gmail gibi popüler Mail sağlayıcıların kendilerine özgü uygulamaları olduğu için hiçbir ayara gerek kalmaz sadece kullanıcı adınız yazıp şifreyi yazmak yeterlidir. Ancak kendinize ait bir sunucuda mail adresiniz varsa ve cep telefonunuzda size gelen anlık mailleri kontrol etmek istiyorsanız işte yapmanız gereken adımlar…

Android Özel Domain Mail Nasıl Eklenir

İlk olarak Android işletim sisteminin Ayarlar bölümüne girip Hesaplar sekmesi altında yer alan Hesap Ekle bölümüne giriş yaparak E-Posta seçeneğini seçiyorsunuz.

E posta kur
Çoğu hesap için birkaç adımda e-posta yapılandırabilirsiniz.

android-mail

Burada hesabınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra İleri dedikten sonra karşınıza açılan sayfada sistem bize Ne tür bir hesap? Şeklinde soru soracaktır. POP3 hesabı, IMAP hesabı, Microsoft Exchange ActiveSync seçeneklerini soracaktır. Siz burada POP3 hesabı butonuna tıklayacaksınız.

android-mail-2

Bu kısımda mail ayarlarımızı yazacağız. İlke olarak Gelen sunucu ayarlarını yapacağız. Burada bağlantı noktasını 110 olarak ayarlayıp ileri butonuna basarak devam ediniz. Eğer mail hesabınızı açarken farklı bir ayar yaptıysanız POP3 sunucusunu ona göre değiştirmeniz gerekiyor.

android-mail-3

Açılan sayfada şimdide Giden e-posta sunucusunu ayarlayacağız. Mail sunucumuzun SMTP ayarlarını yapılandıracağız. Bağlantı noktasını 26 olacak şekilde yazıp gerekli alanları dolduruyorsunuz.

android-mail-4

Bütün bu ayarları doğru şekilde ayarladıktan sonra cihazınızın sunucu ile iletişime geçecektir. Gerekli ayarlamaları yapmamız istenecektir. Cihaz bunları yapılandırınca mailimiz otomatik olarak cihazınıza tanımlanacaktır.

android-mail-5

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir