Android Uygulama Bildirimi Nasıl Kapatılır

Android Uygulama Bildirimi Nasıl Kapatılır

Android işletim sisteminde bazı oyun ve uygulamalar sürekli kendilerini hatırlatmak için bildirimler gönderirler. Üstelik uygulama kapalı olsa dahi size bildirim gelmeye devam eder. Bazı uygulamalar ise bunu biraz abartır ve neredeyse her saat aralıklarla bildirimler gönderir. Buda kullanıcıları çileden çıkartan bir durumdur. Eğer uygulamadan veya oyundan vazgeçmek istemiyorsanız bildirim almayı kapatarak bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu aslında bir çeşit reklam yöntemidir. Çoğu kullanıcı bu bildirimlerden hoşlanmazlar. Hatta bazı uygulamaların içerisinde bu bildirimleri kapatacak seçenek olmaz.

Android: Uygulama Bildirimlerini Kapatmak

Ayarlar menüsünü açıyorsunuz buradan Uygulama Yöneticisi seçeneğini seçin, karşınıza uygulamalar sıralanacaktır. Buradan bildirim göndermesini istemediğiniz uygulamaya dokunun ve Bildirimleri Göster kutucuğunu kaldırın. Böylece artık ilgili uygulama size bildirim gönderemeyecektir.

II. Yol

Cihazınıza bildirim geldiği zaman Bildirim penceresini aşağıya çekiyorsunuz. Bildirime bir kutu belirene kadar basılı tutuyorsunuz. Daha sonra uygulama bilgisini görüntüleyin ve Bildirimleri Göster seneğini pasif konuma getirin.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar