Android ve iPhone iOS DNS Nasıl Değiştirilir

Android ve iPhone iOS DNS Nasıl Değiştirilir

iOS işletim sistemli iPad, iPhone, Android işletim sistemli cep telefonu ve Tablet PC’lerde DNS ayarlarını değiştirmek mümkün, bu sayede yasaklı sitelere girebilirsiniz. Erişim yasağı uygulanan sitelere cepten erişebilmek için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Twitter uygulamasına girebilmek için bu cihazlarda da bazı ayarları yaparak bu sorunu aşabilirsiniz. Windows işletim sistemindekine benzer bir şekilde gerekli DNS bilgilerini yazmamız yeterli olacaktır.

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Android DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

Android işletim sistemli telefonlarda veya tablet PC’lerde bu işlemi yapabilmek için ilk olarak Ayarlar / Wi-Fi seçeneğine giriyorsunuz. Daha sonra tüm Wi-Fi ağları sıralanacaktır. Burada internete bağlı olduğunuz Wi-Fi’ın isminin üzerine basılı beklediğiniz zaman birkaç saniye sonra ‘Ağ yapısını değiştir‘ seçeneği çıkacaktır. Bu menüye girdiğiniz zaman ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ sekmesine tıklıyorsunuz ve karşınıza DNS ayarlarını girebileceğiniz bir menü çıkıyor. Burada IP ayarları kısmını DHCP’den Statik olarak değiştiriyorsunuz ve DNS1’e 8.8.8.8 ve DNS 2‘ye ise 8.8.4.4 yazıyorsunuz. Kaydet butonuna tıkladığınızda işleminiz tamamlanmış oluyor. Eğer sitelere erişim sağlayamazsanız telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

iOS DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

iOS işletim sistemli iPhone ya da iPad’de bu işlemi yapmak için Ayarlar / Wi-Fi seçeneğine gelmek gerekiyor. Ardından bağlı bulunan kablosuz ağ seçeneğinin üzerine tıklayıp DNS yazan menüye 8.8.8.8 yazarak yasaklı sitelere erişebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.