Bataryayı En fazla Tüketen Uygulamalar Hangileridir

Bataryayı En fazla Tüketen Uygulamalar Hangileridir

Akıllı cep telefonu bataryalarını en çok tüketen şarj düşmanı 10 uygulama ABD merkezli bir yazılım şirketi tarafından açıklandı. Uygulamaların geneli anlık mesajlaşma sosyal medya sitelerinin uygulamalarından oluşuyor. Hava durumu ve servislerin bataryayı tükettiğini görüyoruz. Bu uygulamaları kapatsanız bile arka plandan çalışmaya devam ederler. Bunun nedeni ise bu uygulamalar sürekli olarak bağlı oldukları serverı kontrol etmektedirler. Çünkü yazdığınız mesaj yada paylaştığınız bir veri ilk olarak ana servera ulaşır. Daha sonra cihaza aktarılır. Bunun içinde cihazınızda yüklü olan uygulamanın sürekli olarak serverı kontrol etmesi gerekir.

tukenen-batarya-pil

En Çok Şarj Tüketen 10 Uygulama

1-) Facebook: Arkadaşlarınızla haberleşebileceğiniz, neler yaptığını görebileceğiniz, güncellemeler, fotoğraflar ve videolar paylaşabileceğiniz bir uygulamadır.

2-) Google Play Servisleri: Google Play hizmetleri Google uygulamalarını ve Google Play’den alınan uygulamaları güncellemek için kullanılır.

3-) Facebook Sayfa Yöneticisi: Facebook Sayfa yöneticilerinin hedef kitleleriyle bağlantı kurmasına ve birden çok Sayfadaki hareketleri takip etmesine yardımcı olur.

4-) BBM: Android, BlackBerry ve iPhone’da arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan bir anlık mesajlaşma uygulaması.

5-) Words With Friends: Dünyanın En Popüler Cep Kelime Oyunudur.

6-) Instagram: Sıradan fotoğraf ve videolarınızı sanat eserlerine dönüştürün ve arkadaşlarınız ve akrabalarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama.

7-) Facebook Messenger: Arkadaşlarınızla anlık mesajlaşmalar yapabileceğiniz bir uygulamadır.

8-) ooVoo Video Call Text & Voice: Görüntülü arama, sesli arama ve yazılı sohbet yapabileceğiniz ücretsiz bir uygumladır.

9-) ChatON Voice & Video Chat: Tablet PC ve cep telefonlarında kullanabilirliğe açık olan, ücretsiz bir mesajlaşma chat programıdır.

10-) The Weather Channel: Hava durumu bilgileri veren ücretsiz bir uygulamadır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.