CEP TELEFONLARININ TAMİR SÜRESİ

CEP TELEFONLARININ TAMİR SÜRESİ

Cep telefonunuz arızalandı ve servise verdiniz ve günlerce geri gelmedi, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca, malın tamir süresinin en fazla 30 iş günü olduğunu, Ayrıca fabrika hatası olan problemlerin bile bize ödetildiğini biliyormuydunuz.

  Arızalanan cep telefonlarının servislerde uzun süre bekletilmeleri nedeniyle tüketiciler mağduriyet yaşamaktadır, sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 13. maddesinde öngörüldüğü üzere malın tamir süresinin en fazla 30 iş günü olduğunu biliyormuydunuz ”Satarken ürününü öven firmalar, satış sonrası hizmetleri reddederek suç işlemektedirler” Türkiye’yi ”tatlı pazar” olarak gören üretici firmaların bir çok satış ofisi açmalarına rağmen servis ağlarını kurmakta ihmalkar davranmaktadırlar, gerekli yedek parça stokunu oluşturmayarak arızalanan parçaları kullanıcı hatası diyerek tüketicilerden karşılanmaktadır.

  Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, satış sonrası gerekli hizmetleri vermeyen firmalara yaptırım uygulaması, tüketicilerin de bu konuda yaşadıkları hak ihlallerini gidermek için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmaları çağrısında bulundu.

  Toplumu bu konuda duyarlı davranmaya çağırıyoruz böylece haklarını bilen tüketimi doğru yapan bir topluluk olarak ülkeye verilen milyarlarca dolar zararın önüne geçmiş olacağız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir