ÇİN MALI CEP TELEFONLARINA DİKKAT

ÇİN MALI CEP TELEFONLARINA DİKKAT

Çin malı telefonları piyasada ağırlığını iyice hissettirmeye başladı. Firmalar Çin’deki taklitçi firmalar yüzünden ürünlerini tanıtmaya bile korkar oldu, daha ürünün kendisi piyasaya çıkmadan Çin’den taklidi gelip vitrinlerdeki yerlerini almaya başladı. Çin malı ürünlerin özellik olarak orijinallerinden bir farkı bulunmamakla birlikte ekstra özellikler bile ekleniyor.

Çin üretimi telefonların, gerekli testler yapılıp, belli kriterleri karşılayarak ithal edilmediğinden, kullanımının sağlık açısından sakıncalı olduğuna dair sürekli medya ve internet sayfalarını süsleyen haberler çıkmış çok azda olsa Çin malı cep telefonlarına ufakta olsa bir darbe aldı ama yükselişi durdurulamadı.

Peki gerçekten bu telefonlar zararlımı ucuz olması amacıyla üretilen bu telefonların, kullanım sırasında yaydığı radyasyon miktarının insan sağlığını tehdit eder boyutta olup olmadığı bilinmiyor. Ayrıca, üretildiği malzemelerin kanserojen ya da başka etkileri bulunup bulunmadığı konusunda da herhangi bir bilgi yok tüketici bu ürünlerde bu tür ayrıntılara dikkat etmeli.

Çin malı ürünlerini satın aldığınız taktirde bozulması veya herhangi bir problemde tekrar geri götürebilecekleri bir kurum yok bir cep telefonunu satın alırken ne kadar test ederseniz edin 2-3 gün sonra arıza verebilir bu türden bir durumda cihaz elinizde kalacaktır.

, , , , , gibi popüler markaları anında kopyalayan Çin firmaları isimde çok küçük oynamalar yaparak tüketiciyi aldatmaktalar tabi bu durum satıcılarında işine gelmekte kullanıcıları ürünü satın alırken isime ve garanti belgesine mutlaka dikkat etmelidirler

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (Yorum Yok)

 1. admin dedi ki:

  Made In P.R.C. yani çin malı

 2. muhteşem süleyman dedi ki:

  samsung F 480 cep telefonunda 03 kodu hangi ülkeye aittir diye bi soru yazdım sanırım kimsa bilmiyor.zira cevap yazan olmadı

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
 • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
 • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
 • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
 • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
 • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
 • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
 • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...