Çin Malı iPhone Nasıl Anlaşılır

Çin Malı iPhone Nasıl Anlaşılır

iPhone cep telefonu hiç şüphesiz cep telefonu piyasasına yepyeni bir anlayış getirdi. Cep telefonlarına bambaşka bir anlam kazandıran Apple iPhone cep telefonu tek başına çok büyük karlar sağladı ve çıktığı günden beri piyasanın bir numarası olmayı başardı. Her şeyi kopyalayan Çin iPhone cep telefonunu da kopyaladı. Orijinaline göre çok daha ucuz olan Çin malı iPhone dolandırıcılarında gözdesi olmuş durumda. İnternetten sipariş verdiğinizde veya güvenirliği olmayan yerlerden alışveriş yaptığınızda iPhone diye satın alıp eve geldiğinizde kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Apple logosuna benzeyen bir logosu olan ve şekilce de iPhone’a benzeyen HiPhone, Çin’de kapış kapış gidiyor. Satıcıları HiPhone’un orijinali kadar yetenekli olduğunu söylemekten de geri kalmıyorlar.

Bir diğer Çin firması olan Oppo işi çok daha ileri götürerek dünyanın ilk 1080 piksel çözünürlüklü akıllı telefonunu ürettiğini açıkladı. Çin medyasında yer alan haberde, Oppo şirketinin full HD ekran çözünürlüklü yeni telefonu Find 5′i dünyaya pazarlayacak. iPhone 5 cep telefonu için bir alternatif diyebiliriz.

5 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan Find 5′in ekran piksel yoğunluğunun 441 ppi olarak hazırlandığı kaydedildi. Apple markasının yeni ürünü olan iPhone 5 üzerindeki ekranın piksel yoğunluğu ise sadece 326 ppi olması bir hayli ilginç, Telefonun özelliklerinin tanıtıldığı haberde, 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemciye sahip olduğu vurgulanırken, ayrıca 2 GB RAM, 12 megapiksel kamera, Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 yer aldığı kaydedildi.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.