Galaxy S4, HTC One’a Fark Attı

Galaxy S4, HTC One’a Fark Attı

013 yılının en iyi cihazları arasında gösterilen iki telefondan Samsung , 10 milyonluk satış rakamına ulaşırken, 5 milyonda kaldı.

Android piyasasını Güney Koreli devi Samsung büyük ölçüde domine etmiş olmasına rağmen, başta Sony, HTC ve LG gibi markalar olmak üzere, Uzakdoğu’nun diğer oyuncuları da çıkardıkları yepyeni cihazlarla dev rakiplerinden pazar payı kapmak için kıyasıya çarpışıyorlar.

Android dünyasını yakından takip edenlerin gayet iyi bildiği gibi bu yıl içinde çıkan üç önemli üst düzey akıllı telefon piyasanın en çok konuşulan cihazları durumundalar. Yılın ilk aylarında piyasaya sürülen Sony Xperia Z, HTC One, LG Optimus G gibi üst düzey fiyat segmentinde yer alan telefonların ardından, Samsung da uzun zamandır beklenen Galaxy S4 modelini Mart ayında resmi olarak görücüye çıkardı ve Android dünyasının devleri arasında kıyasıya bir rekabet başladı.

Sony’den henüz satış rakamlarıyla ilgili resmi bir bilgi çıkmamış durumda ama diğer iki cihaz açısından bakarsak bu rekabetin galibi Samsung olacak gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre, resmi olarak 27 Nisan tarihinde piyasaya çıkan Samsung Galaxy S4, bir aydan kısa bir sürede 10 milyonluk satış rakamına ulaşarak inanılmaz bir rekora imza attı. Aynı satış rakamına Samsung’un bir önceki olan Galaxy S3 toplam 50 günde ulaşabilmişti. Elbette bunda Samsung’un dünyanın birçok ülkesinde, en iyi GSM operatörleriyle çalışarak pazar penetrasyonu konusunda rakiplerinin bir adım önünde olmasının da önemli bir rolü var.

2012 yılını zararla kapattıktan sonra bütün umudunu yeni çıkan ve özellikle tasarımıyla göz alan HTC One’a bağlayan Tayvanlı teknoloji şirketi HTC ise Samsung’un gerisinde kalsa da 5 milyonluk satış rakamıyla dikkat çekti. Her ne kadar Galaxy S4’ün ancak yarısı kadar satış yapmış olsa da, son günlerde yönetim kademesindeki bazı üst düzey isimlerin istifasıyla sarsılan teknoloji devi için bu rakam yine de olumlu bir rakam olarak değerlendiriliyor ve HTC’nin bu cihaz sayesinde yeniden bir atılım yapabileceği konuşuluyor. HTC One fiyatı ile el yaksa da, benzerlerine oranla daha şık bir tasarım ve daha kaliteli malzemesiyle övünüyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar