Google Play 403 Hata Kodu Nedir? Nasıl Çözülür?

Google Play 403 Hata Kodu Nedir? Nasıl Çözülür?

403 Google Error Hatası Nedir? Store çözümü nedir? Store’da en çok karşılaşılan hata türlerinden biridir. “… güncelleme, bir hata nedeniyle indirilemedi.(403)” şeklinde karşımıza çıkan 403 hatasının nedeni şu diyebileceğimiz bir durum yok, çünkü sebebi çok fazla güncelleme gelmesi ve uyumsuzluktan kayaklanmaktadır. Fakat sebebi bilinmesede Store 403 hatasının çözümü bulunmaktadır. İşte alternatifleriyle çözüm yöntemleri:

403 Hatası ve Çözümü

Yöntem 1: İlk olarak cihazınızı yeniden başlatmalısınız. Bu yöntem biraz anlamsız gibi gelebilir fakat bellekte biriken veriler nedeniyle olabilir.

Yöntem 2: İlk olarak Android işletim sistemli cihazınızın Ayarlar’da menüsüne girip Kablosuz ve Ağlar sekmesinden Diğer sekmesine tıklayınız. Alt kısımda yer alan Hücresel Ağlar > Erişim Noktası Adları kısmını açıyorsunuz ve operatörünüzün ismini yazılı olduğu en üstteki simgeye tıklayın. Açılan menüden Proxy simgesini bulun, açılan Proxy satırında yazılı olanları silip tamam simgesine tıklayın.

Yöntem 3: Ayarlar > Hesaplar kısmından alternatif, başka bir Gmail hesabı ekleyin.
Google Play Store’den sol menüyü açarak alternatif hesabınıza geçiş yapın. Sorun çıkartan uygulamayı bu hesabınızı kullanarak güncelleyin ya da yükleyin.

Yöntem 4: Play Store uygulamasına giriş yapın ve sol üst kısımdaki simgeye tıklayarak sol menüyü açıyorsunuz. Menüden Ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar’dan üst kısımlardaki Yerel Arama Geçmişini Temizle’ye tıklayınız. Bu işlem yüklediğiniz uygulamalara zarar vermez, sadece daha önce ismiyle aradığınız uygulamaların log kayıtlarını temizler. Daha sonra uygulama yüklemeyi deneyiniz.

Yöntem 5: Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Google PlayStore‘ye gelin ve veriyi sil seçeniğine tıklayıp telefonu yeniden başlatın.

Yöntem 6: Sorun çıkartan uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar menüsünden bulun. Uygulamanın üzerine dokunup sağ üst köşedeki Kaldır simgesine tıklayın. Kaldırdığınız uygulamayı Play Store’dan tekrar yükleyin.

Yöntem 7: Son çare olarak Google play uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilrisiniz. Bunun için Google Play Store Uygulaması İndir sayfasını ziyaret ediniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • melisa:meraba ben melisa çam benim e posta adresim melisa...
  • dwran:teşekkür ederim...
  • Gamze:Denedim olmuyor...
  • sebahattin:bilgisayar telefonumu görmüyor sadece şars ediyor...
  • Zehra:Benim hesabımı açabilir misiniz. zehra.zehraa@hot...
  • admin:Giriş yaptığınızda açılır....
  • ibrahim:bi anlık dalgınlalıkla facebbook hesabimi silcim y...
  • Murat kaya:Mrblar peki ben oluşturmuş olduğum scriptleri kuyr...

SPONSORLARIMIZ

Minecraft Apk indir