Google Play Bağlantı Yok Sorunu Nasıl Çözülür

Google Play Bağlantı Yok Sorunu Nasıl Çözülür

Android işletim sistemlerinde cep telefonu yada tablet PC’nize uygulama yüklemek için aracını kullanarak mağazaya bağlanırız. Ancak Gogle Play uygulamasına dokunduğunuzda Bağlantı Yok Tkr Dene şeklinde uyarı karşınıza çıkar. Bu sorunun internet bağlantınızdan mı yoksa Android işletim sisteminizdeki ayarlardan mı kaynaklandığını denemeniz gerekiyor. Bunun için ilk önce Browser yani tarayıcınızı açıp herhangi bir İnternet sayfasını açmayı deneyiniz. Eğer açılıyorsa sorununuz bağlantıdan kaynaklanmıyor. Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Google Play Store Veri Silme

google-play-store-veri-silme
İlk yöntem uygulamanın ön belleğini boşalmaktır. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > İndirilenler yada Yüklenenler > Google Play Store > Ön Belleği Temizle – Verileri Temizle yapıp yine bu ekrandan Güncellemeleri Kaldır seçeneğini uygulayıp cihazınızı yeniden başlatın.

Android Uygulama Tercihleri Nasıl Sıfırlanır

android-uygulama-tercihleri-nail-sifirlanir
Bu sorunu düzeltmenin bir diğer yolu da Ayarlar > Uygulama Yöneticisi bölümüne geldikten sonra menü tuşuna basıp çıkan ekranda Uygulama tercihleri sıfırlansın mı? Seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Android Tarih ve Saat Ayarlarını Düzeltme

android-tarih-ve-saat-ayarlarini-duzeltme
Eğer cihazınızın Saat ve tarih ayarları hatalıysa bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Saat ve tarihin yanlış olması nedeni ile intenrete girerken sertifika hatası ile karşılaşırsınız. Bu sorunu düzeltmek için Ayarlar menüsünden Sistem sekmesi altında yer alan Tarih ve saat seçeneğini seçiyorsunuz. Otomatik tarih ve saat (Ağ destekli saat kullan) seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar