İnternetten IMEI Kaydı Nasıl Yapılır

İnternetten IMEI Kaydı Nasıl Yapılır

Yurt dışından getirdiğiniz bir cep telefonunu internet üzerinden IMEI kaydını yapabilirsiniz. Eğer cep telefonunuzu IMEI kaydı yaptırmadan kullanmak istiyorsanız telefonunuz bir süre sonra kayıt yaptırılmadığı için bloke olacaktır. IMEI kaydı ile cep telefonunuza özel bir seri numarası belirlenir. Bu numara ile cep telefonunuzun çalınması durumunda yerini kolayca tespit edebilirsiniz. IMEI kaydının hızlı bir şekilde yapılabilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun internet sitesinden de yapılabiliyor.

IMEI kaydı yapabilmek için 100 liralık harç, vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalardan birine yatırmanız gerekiyor. Gerekli harcı yatırdıktan sonra BTK’nın internet sitesine girilerek IMEI Kayıt Başvurusu yapmanız gerekiyor. Gerekli bilgileri sisteme girdikten sonra kayıt işlemini kolayca yapabilirsiniz.

IMEI kaydı başvurusu yaptığınızda BTK Mobil Cihaz Kayıt Sistemi üzerinden iki yıl içinde başka bir cep telefonu kaydı yapıp yapmadığınızı, yurt dışından geliş tarihinden itibaren bir aylık bir sürenin geçip geçmediğini, girmiş olduğunuz IMEI numarasının hatalı olup olmadığını kontrol edilir ve Emniyet Genel Müdürlüğü pasaportunuzun kontrolü yaptıktan sonra IMEI kayıt işlemi tamamlanır. Eğer bunlardan birinde sorun oluşursa sistem IMEI kaydını ret eder.

IMEI kaydı için:

https://www.turkiye.gov.tr/basvur

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir