IOS, iPhone, iPad Yedek Alma ve Geri Yükleme

IOS, iPhone, iPad Yedek Alma ve Geri Yükleme

işletim sistemine sahip cihazlarınızı iTunes yazılımını kullanarak , , iPod Touch gibi cihazlarınızı yedekleyip daha sonra cihazınızın açılmaması, sisteminizin zarar görmesi veya casus yazılımlar bulaşması halinde almış olduğunuz yedeği geri yükleyerek eski haline kavuşturabilirsiniz. Bu tip durumlarda genelde cihaz sıfırlanıyor ancak bu hiçte iyi bir durum değil, yüklediğiniz uygulamalar kayboluyor. Özellikle satın aldığınız oyun veya uygulama varsa tekrardan satın almanız gerekebiliyor. iPhone, ve ipod Touch kullanıp da iTunes yazılımını kullanmayan yoktur. iTunes yazılımı ile cihazlarınızı yedekleyip yedeği geri yükleyebilirsiniz. Böylece ekstra bir program yüklemekle uğraşmamış olursunuz.

İlk yapmanız gereken sisteminizde iTunes yüklü değilse buraya tıklayarak http://www.apple.com/itunes/download/ en son sürüm iTunes programını sisteminize yüklemelisiniz.

iTunes programını sisteminize yükledikten sonra ilk iş yedek almayı anlatacağız. Programı çalıştırın ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız. Cihazınız bağlı iken iTunes ekranının sol sütunda “Devices” sekmesi altında bağlı olan cihazınızı görebilirsiniz. Üzerine gelip sağ tıkladığınızda açılan menüden “Backup” seçeneğini seçerek tüm kişisel verilerinizi ve ayarlarınızı yedekleyebilirsiniz.

iPhone, iPad, iPod touch gibi ios işletim sistemli cihazlarınızın sisteminin aşırı yavaşlaması, virüs gibi casus yazılımların bulaşması veya açılış ekranının gelmemesi gibi sorunlarla karşılaştığınızda daha önce almış olduğunuz yedeğinizi kolayca geri yükleyebilirsiniz. iTunes çalıştırdıktan sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız. Ekranın sol kısmında bağladığınız cihazınızı göreceksiniz üzerine gelip sağ tıkladığınızda “Restore from Backup” seçeneğini seçiniz. Bu işlem daha önce almış olduğunuz yedeğin boyutuna göre zamanlaması değişmektedir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir