seo dersleri

iPhone 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 5 akıllı cep telefonun tanıtımı basına yapıldığı andan itibaren hayranları tarafından büyük ilgi görmeye başladı bile. Daha önceki yazılarımızda iPhone 5’in teknik detaylarını ve diğer cep telefonları ile kıyaslamalarını yazmıştık. Bu makalemizde iPhone 5 akıllı cep telefonunun çıkış tarihi ve fiyatı konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Daha önce paylaştığımız iPhone 5 hakkında sizlere hazırlamış olduğumuz yazıları aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

iPhone 5 akıllı cep telefonu 16GB, 32GB ve 64 GB’lık depolama alanı seçenekleri ile piyasaya sunulacak. Bu cihazlar arasındaki tek fark hafızasıdır diğer özellikleri tamamen birbirinin aynısıdır. Sırasıyla bu versiyonların fiyatı ise aşağıdaki gibi olacak;

16GB $199 – 32GB $299 – 64GB $399

Bu fiyatlar Apple Store’deki güncel fiyatlardır. iPHone 4S fiyatları ise iPhone 5’in çıkması ile birlikte fiyatı 99 Dolara düştü.
iPhone 5′in ön siparişlerine 14 Eylül’de başlanıyor.21 Eylül’de ise ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Avusturalya, Japonya, Hong Kong ve Singapur’da satışa sunulacak. iPhone 5 1 ay sonra ise 20 ülkede aynı anda satışa başlanılacak.

iPhone 5′in Türkiye’ye tam olarak ne zaman geleceği ise bilinmiyor. Ancak bir çok firma bu iş için öncülük ettiğinden fazla uzun sürmeyecektir.

Apple iPhone 5 Teknik Özellikleri

iPhone 5 ile iPhone 4S Karşılaştırması

iPhone 5 ve Samsung Galaxy S3 Karşılaştırması

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner