iPhone’da Gelen Arama Nasıl Reddedilir

iPhone’da Gelen Arama Nasıl Reddedilir

iPhone Ekran kilitli iken gelen arama nasıl reddedilir? iPhone gelen çağrıyı reddetme nasıl yapılır? Eğer yeni bir iPhone cep telefonu satın aldıysanız ve telefonunuz tuş kilidinde dururken ortam konuşmaya uygun değilken bir anda çalmaya başladıysa reddedemeye bilirsiniz. Çünkü arama geldiğinde ekranda gelen aramayı kimin yaptığını kayıtlıysa ismini değilse numarasını görebilir birde cevap verebilmeniz için cevapla butonunu görürsünüz. Peki arama reddetme işlemini nasıl yapacağız? Apple neden böyle bir uygulama yaptı?

Kilit Ekranda Gelen Aramayı Reddetme

iphone-gelen-arama-ekrani

Apple, Dokunmatik ekranlı telefonların dezavantajlarından biri olan yanlışlıkla reddet butonuna dokunarak aramayı sonlandırma işlemine çözüm olarak bu hamleyi düşündü. Telefonunuz tuş kilidinde değilken reddetme özelliği açık oluyor. Reddet ekranının çıkmaması sadece telefonunuz tuş kilidinde çıkmaktadır. Şu şekilde düşünebilirsiniz. Önemli bir telefon bekliyorsunuz ve telefon cebinizde, cebinizden çıkartırken yanlışlıkla reddet tuşuna dokundunuz ve reddetmiş oldunuz. Bu durumda zor durumda kalmış olacaksınız. Çünkü Cevapla butonu da sürgülü şekilde tasarlanmış yani yanlışlıkla açma işlemi de engellenmiştir.

Telefon kilit ekranındayken gelen aramayı reddetmek için “Kilit Tuşu“na iki kere basmanız gerekmektedir. Eğer bir kere basarsanız gelen çağrıyı sessize almış olursunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir