OMAP-DM525 20 Megapiksel Kameralı Cep Telefonu

OMAP-DM525 20 Megapiksel Kameralı Cep Telefonu

OMAP-DM525 ile cep telefonu dünyasına yeni bir anlayış geliyor. 20 Megapixele kadar fotoğraf çekebilme özelliği ile piyasadaki erlerini alıyor. Yüksek çözünürlük ve ISO 3200 hassasiyet değerleri ile artık fotoğraf makinesi almanıza gerek kalmayacak böylece hem ek masraftan kurtulmuş olacaksınız hem de taşıma sorunundan kurtulacaksınız.

Texas Instruments (TI), şimdiye kadar sadece gerçek dijital fotoğraf makinelerine tahsis edilmiş fotoğraf ve video fonksiyonlarını, özel bir yardımcı işlemci sayesinde cep telefonlarına entegre ediyor. OMAP-DM5x ailesinin yeni amiral gemisinin ismi DM525. TI’ya göre işlemci, 20 Megapiksele kadar fotoğraf algılayıcılarını ve ISO 3200 hassasiyet değerini destekliyor. Ayrıca özel bir video-gürültü filtresi aracılığıyla H.264 formatında HD video çekimini de imkan veriyor. Bunların dışında yüz tanıma ve hareket eden kişileri odağa alma gibi yetileri de olacak.

Kullanıcı isterse işlemci, fotoğraf çekme anına da müdahale ediyor ve fotoğraftaki kişi güldüğünde veya kimse gözlerini kırpmazken resim çekebiliyor. Üstelik DM525 resimdeki kırmızı gözleri silebiliyor, ortam ışığını dengeleyebiliyor ve fotoğraflarda/videolarda flu oluşmasını engelleyebiliyor. Cep telefonuyla çekilen resimler ve videolar (sadece) analog video arayüzleri üzerinden TV’ye aktarılabiliyor.