Telefondan Anlık Deprem Takip Uygulaması

Telefondan Anlık Deprem Takip Uygulaması

Akıllı telefondan deprem takibi yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama olan Deprem Bilgi Sistemi adlı uygulama verileri anlık olarak Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden almaktadır. Türkiye başta olmak üzere dünyanın pek çok noktasındaki depremlerden anında haberdar olabilirsiniz. iOS ve Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarına yükleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulama olan Deprem Bilgi Sistemi Türkçe olduğu için kullanırken hiç zorlanmayacaksınız.

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilmiş olan Deprem Bilgi Sistemi adlı uygulama Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Uygulamanın güzel bir yanı ise kullanıcılarda konuya dahil edilmiştir yani olası bir deprem anında rasathaneye geri bildirim (feedback) yapabiliyorsunuz. Böylece iletişimi hızlandırmış oluyorsunuz.

Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise bulunduğunuz noktanın veya haritadan seçeceğiniz herhangi bir noktanın çevresinde gerçekleşen depremleri görebiliyorsunuz. Böylece bulunduğunuz bölgenin ne kadar riskli olduğunu görebilirsiniz. Türkiye de yaşayan her kullanıcının mutlaka yüklemesi gereken önemli bir yazılım…

Deprem Bilgi Sistemi

Fiyat: Ücretsiz
Boyut:
iOS: 0,1 MB
Android: 221k

Deprem Bilgi Sistemi İndirme Linkleri

iOS içinhttps://itunes.apple.com/tr/app/deprem-bilgi-sistemi/id658265387
Android içinhttps://play.google.com/store/apps/details?id=deprembilgisistemi.v21

DijitalTeknoloji.Net

 

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.