Telefondan Modem Arayüzüne Nasıl Girilir Resimli Anlatım

Telefondan Modem Arayüzüne Nasıl Girilir Resimli Anlatım

Cep telefonu veya Tablet ile modem arayüzüne nasıl girilir adım adım anlatacağız. Modeminizi yeni satın aldıysanız zaten Wireless bağlantısı kurabilirsiniz. Fakat daha önce kullanmış olduğunuz eski bir modem varsa modem arayüzüne bağlanmak için ya fabrika ayarlarına almalısınız yada Wireless ile bağlantı kurabiliyor olmanız gerekiyor. Çünkü IPv4 Ağ geçidini kullanacağız. Modeminizi fabrika ayarlarına almak için altında veya arka bölümünde yer alan reset butonuna tüm ışıklar yanana kadar basılı tutun. İnternet ışığı hariç diğer ışıklar geri gelecektir. Eğer sadece Wireless şifrenizi değiştirmek için modeme bağlanıyorsanız modeminizi reset etmenize gerek yok, modeminize bağlantı kurmak için ilk önce telefonunuzdan yada tabletinizden Wi-Fi açıp modeminizin Wireless ağına bağlanıyorsunuz.

Modem Arayüzüne Giriş

Modeminizi Fabrika yarlarına aldınız ve Wireless bağlantısını kurdunuz. Şimdi sıra arayüze girmeye geldi. Bunun için şu ip adreslerini tarayıcınızın URL adresine yazıyorsunuz.

192.168.1.1 veya 192.168.2.1

Bu bilgiyi öğrenmek için telefonunuzun Wi-Fi bölümüne girip bağlandığınız Wireless ağının detaylarında da görebilirsiniz.

İp adresini URL adresine yazdıktan sonra modeminizin arayüz bölümü gelecektir. Buraya modeminizin giriş şifrenizi yazmanız gerekiyor. Eğer modemi fabrika ayarlarına aldıysanız bu bilgi kataloğunda yer almaktadır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. Zeliş dedi ki:

  Bende yeni bağlattım modem kurulumu oldu fakat kırmızı ışık yanıyor internet yok telimden modem kurulumu yapmam gerekiyormuş nasıl yapabilirim

 2. Hasan dedi ki:

  bılgısayarım dıger ınternetlerı gormesıne ragmen evdekı ınternetımı gormuyor cozumlerıne basktıgımda ıse modem arayuzune gırın dıyor ben wıfıme baglanamadıgımdan dolayı telefonumun ınternetıyle gırmeye calsııyorum fakat bununlada gırmıyor yardımcı olabılır mısnız?

 3. Hüseyin dedi ki:

  Baglimi olman gerekmiyor illa arayuzun acilmasi için

 4. eren uludağ dedi ki:

  daha birşey görmedim

 5. Murat dedi ki:

  Şimdi değerli kardeşim benim internet ışığı yanıp sönüyor wlan yanmıyor ve internet kablosuz ağda gözükmüyor ne yapmam lazım ki arayüze gireyim?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.