Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreyle Koruma Programları

Telefonunuzdaki Uygulamaları Şifreyle Koruma Programları

Telefonunuz çalındığında içinde saklanan kişisel bilgileriniz kimi zaman hırsızlar için cihazdan daha değerli bir kaynağa dönüşebilir. Tüm akıllı telefonlar içeriği şifreleme desteği sunuyor. İlgili ayarları bulmanız yeterli ama ek koruma sunan çok sayıda uygulama var. LokyPLUS, ücretli bir uygulamadır, adres defterini, mesajları ve arama kayıtlarını özel ve halka açık olmak üzere kategorilere ayırır, özel bilgilerinizi şifreli alanda saklar. Private Photo Vault ise fotoğraflarınızı meraklı gözlerden korur. PIN kodunu sık sık unutuyor musunuz? SecureSafe ve 1Password gibi uygulamalar sadece tek bir şifre hatırlamanızı gerektirir, tüm oturum şifrelerinizi güvenli biçimde program içinde saklar.

SecureSafe – Güvenlik Uygulaması

SecureSafe, sizin için önem taşıyan şifre ve verilerinizi yüksek güvenlik önlemleri altında saklayabilmenizi ve bu sayede tehlikeden uzak tutmanızı sağlayan bir ücretsiz bir uygulamadır. Güvenlik uzmanları tarafından geliştirilen uygulama, şifre ve verilerinize sizden başka kimsenin ulaşamamasını sağlamaktadır. Bu sayede önemli veri ve şifrelerinizi hackerlardan yada kimliği belli olmayan erişim denemelerinden uzak tutmuş olursunuz.

İOS: https://itunes.apple.com/app/securesafe/id359102857
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dswiss.securesafe.android

Private Photo Vault – Fotoğraf, Video ve Klasör Güvenliği

Private Photo Vault uygulaması Android, iPhone ve iPad kullanıcılarının özel resim ve video dosyalarını gizlemek için kullanabilecekleri bir mobil güvenlik uygulamasıdır. Uygulamayı kullanarak hem medya dosyalarınızı şifreleyebilir hem de çalınma gibi durumlara karşı önlemler almış olabiliyorsunuz. Ücretsiz olan uygulama özellikle özel dosyalarınızın korunması açısından çok önemlidir.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/private-photo-vault-keep-pictures+videos/id417571834
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enchantedcloud.photovault

1Password

1Password, tek bir şifre ile e-posta ve sosyal ağ hesaplarınız gibi her gün kullandığınız çevrimiçi hesaplarınız için güçlü parola oluşturuyor. Uygulama parolalarını sıklıkla unutanlar için oldukça kullanışlı ve işe yarayacak bir uygulamadır.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.agilebits.onepassword
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/1password-password-manager/id568903335

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.