Whatsapp Hangi Telefonlarda Çalışmıyor

Whatsapp Hangi Telefonlarda Çalışmıyor

WhatsApp’ın çalışmadığı telefonlar hangileri, WhatsApp neden yüklenmiyor, WhatsApp yüklenmeyen telefonlar hangileri. WhatsApp ülkemizde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımıdır. İlk çıktığında oldukça sade görünümü, hızı ve ücretsiz oluşuyla kullanıcıları kazanan uygulama için bu gün aynı şeyleri söylemek biraz zor gibi görünüyor. Uygulamaya her geçen gün yeni özellikler eklendi. Eklenen özellikler uygulamanın daha çok kaynak tüketmesine neden oldu. Kullanılan kodlar yani kütüphaneler arttı ve bu eski model telefonlarda mümkün olmamaya başladı. Aslında telefon demek hatalı olur. Çünkü işletim sistemi demek daha doğru, Whatsapp eski işletim sistemlerinde çalışmayacak yani telefonunuzun işletim sistemini yeni bir sürüme yükseltirseniz uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Peki artık hangi sürümlerde kullanılmayacak.

Whatsapp’ın Çalışmayacağı Telefonlar

WhatsApp, resmen eski telefon ve işletim sistemleri için desteğini çekeceğini açıkladı. iPhone 3G ve iOS 6, Android 2.1 ve 2.2 sürümlerinde, BlackBerry OS ve BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60, Windows Phone 7 işletim sistemleri için desteği çekildi.

Eğer yukarıdaki işletim sistemine sahip bir cep telefonu modeline sahipseniz artık Whatsapp kullanmayacaksınız. Bu sorunu düzeltmenin tek yolu işletim sisteminizi güncellemektir.

Hangi Sürümü Kullandığımı Nereden Öğrenirim

Kullandığınız telefonun işletim sisteminin hangi sürümünün yüklü olduğunu öğrenmek istiyorsanız telefonunuzu elinize alarak aşağıdaki yolu izleyin:

Android: Menü > Ayarlar > Telefon Hakkında
İOS: Ayarlar > Genel > Hakkında > Sürüm
Blacberry: Seçenekler > Hakkında
Windows Phone: Ayarlar > Hakkında > Daha Fazla Bilgi

Kullandığınız işletim sistemine göre yukarıdaki yolları izleyip cihazınızın sürümlerini öğrenebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.