Whatsapp’a Alternatif En İyi Uygulamalar

Whatsapp’a Alternatif En İyi Uygulamalar

Whatsapp Alternatifleri, Whatsapp yerine kullanılabilecek en iyi programlar, WhatsApp alternatifi ücretsiz mesajlaşma uygulamaları nelerdir? Android işletim sistemli telefon ve tabletlerinizde, iOS işletim sistemli iPhone, iPad cihazlarınızda Windows Phone cep telefonunuzda ve PC’niz ile ücretsiz anlık mesajlaşabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Whatsapp Messenger uygulaması zaman zaman çökmeler yaşadığı gibi artık güvenlik gerekçesiyle sansüre de uğramaktadır. Böyle durumlarda sürekli mesajlaştığınız arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla iletişime geçemezsiniz ve zaman zaman sizi zor durumda bırakabilir. İşte böyle durumlarda size alternatif olarak sunduğumuz uygulamalardan seçim yapıp cihazınıza yükledikten sonra arkadaşlarınıza da yükleterek hep iletişimde kalabilirsiniz.

Telegram Messenger

telegram-logoİlk olarak Telegram Messenger ile başlıyoruz. Kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve Whatsapp’a birebir alternatif hatta çok daha iyisi olarak gördüğümüz bu uygulama ile anında mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Mesajlaşma uygulamasında aranan en önemli iki özellik hız ve güvenliktir. Telegram Messenger her ikisini de halletmiş. Mobil cihazlar için özel olarak geliştirilen Telegram Messenger içerisinde bir çok güvenlik özelliği bulundurmaktadır. Bunun dışında oldukça hızlı çalışan uygulama ile gönderdiğiniz mesajlar anında ulaşır. 1 GB’a kadar olan videoları da paylaşabilmenizi sağlamaktadır. Telegram Messenger uygulamasını Android, İOS, Windows Phone işletim sistemli mobil cihazlarınızın yanı sıra Google Chrome yükleyeceğiniz bir eklenti yada Windows işletim sistemli bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Telegram Uygulaması İndirme Linki
https://telegram.org/apps

Kik Messengerkik-logo

iOS işletim sistemli iPhone, iPad ve iPod Touch, Android’li telefon tablet ve Windows Phone işletim sistemli cihazlar için çoklu mesajlaşma uygulamasıdır. İlk olarak 2009 yılında BlackBerry için çıkan uygulama, çok sevilince diğer platformlarada taşındı. WhatsApp ve diğer rakiplerinin aksine Kik Messenger uygulamasını kullanmak için kullanıcıların bir cep telefonu numarası olması gerekmiyor. İnternet bağlantınızın olması yeterli. Tüm platformlarda çalışabilir olması kullanılırlığını arttırmaktadır. Ücretsizdir. Arkadaş listenizdeki kişilerle fotoğraf paylaşabilir ve grup olarak mesajlaşma imkanı sunar ve reklam içermez.

Kik Messenger İndirme linki
https://www.kik.com

WeChat Anlık Mesajlaşma Uygulaması

wechat-logoAndroid, iOS, Windows Phone, MAC ve Windows PC için yazılı, sesli, görüntülü sohbet edebileceğiniz ücretsiz uygulama. Tüm platformları destekleyen bu yazılım ile grup sohbetleri de yapabilirsiniz. Her zaman iletişim halinde kalmanızı sağlayan en hızlı ve basit yollarından biri olan bu yazılım ile internet bağlantınızın olduğu her yerde iletişime geçebilirsiniz. Uygulama içersin de yer alan sosyal ağ bağlantılarıyla benzersiz bir deneyim sunuyor. Anlık mesajlaşmanın haricinde yeni arkadaşlarla tanışabileceğiniz bir sosyal platform olan bu yazılım ile görüntülü ve sesli konuşma özelliklerini kullanabilirsiniz. Sesli notlar, resimler, videolar, konum bilgisi paylaşabilir HD kalitesinde ücretsiz görüntülü aramalar yapabilirsiniz.

WeChat Uygulaması İndirme Linki
https://www.wechat.com/tr/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.