Akıllı Televizyon Satın Alma Rehberi Smart TV

Akıllı Televizyon Satın Alma Rehberi Smart TV

Artık raflarda klasik televizyonların yerini Smart yani akıllı Televizyonlar yer almaya başladı. Yerli üreticilerinde devreye girmesiyle fiyatlar astronomik rakamlarda değil ancak satın alırken dikkat edeceğiniz bazı püf noktalar var. Klasik televizyonlarda film izlemek veya müzik dinlemek için harici bir cihaz daha takmanız gerekiyordu. Ancak ’lerde bunu yapmanıza gerek yok kendi bünyesinde bulundurduğu dijital uydu alıcısı ve içinde bulundurduğu sabit disk ile film ve müzikleri kaydedebilir hatta internete dahi girebilirsiniz.

Smart TV’ler ile içerisinde bulundurduğu işletim sistemi sayesinde uygulamalar yükleyerek sosyal medyayı kullanabilir, görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Tüm bu özellikleri ise akıllı cep telefonu veya tablet PC ile yapma imkanına sahipsiniz.

almaya karar verdiniz fakat dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Smart TV’lerin en önemli özelliği internet bağlantısı olması ancak bu hizmeti size nasıl sunacak Ethernet girişi ve Wi-Fi seçeneklerin her ikisini birden sunan modeller piyasada mevcut ancak ufak boyutlu USB Wi-Fi adaptörlü olanlarda var. Kişisel tercihlerin dışında bir etken yoksa kesinlikle Wi-Fi tercihiniz olmalı çünkü böylece kablosuz internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Smart TV’ler USB bellekleri, SD/SDHC gibi kartları desteklemesi oldukça önemli böylece bilgisayarınızdaki film, müzik veya resimlerinizi anında Smart TV’ye aktarabiliyorsunuz. Fotoğrafları çalıştırmakta pek sıkıntı yaşamazsınız piyasadaki cihazlar popüler dosya formatlarını desteklemektedir. Ancak videolar için desteklenen formatları mutlaka kontrol edin kendinize en uygunu seçin yabancı filmlerde alt yazı sorunu olacağından satın alacağınız cihazın alt yazı desteği olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Smart TV satın alıp internete girmeden olmaz, cihazınızın internet tarayıcısına ve Adobe Flash desteği olup olmadığına mutlaka bakın. Cihazınızın DLNA, USB sabit disklere televizyon yayınlarını kaydedebilme, USB klavye, harici kamera kullanım olanağı gibi özellikler kullanıcılara kullanımda kolaylık sağlayan bu aparatları desteklemeli.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. erkan yolaç dedi ki:

  merhaba, güzel bir çalışma olmuş, teşekkürler. 11820 teknoloji destek hattı, akıllı tv, bilgisayar, cep telefonu, internet teknolojileri ile ilgili her konuda telefonla ve uzaktan bağlantı ile destek veren bir hat. saat 08:00-03:00 arasında canlı destek veriyorlar. bilginize.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
 • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
 • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
 • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
 • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
 • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
 • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
 • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir