ÖTV İndirimi Sonrası Yeni Fiyatlar

ÖTV İndirimi Sonrası Yeni Fiyatlar

Mağazalar İndirimlerini fiyatlarına yansıtmaya başladı. Beyaz Eşya ve Elektronik eşya fiyatlar ucuzladı. Stoklar daha şimdiden eridi. Tüketicilerin en fazla rağbet ettiği üründen en az ürüne otomobil fiyatlarından LCD fiyatlarına işte indirimi sonrası piyasadaki son durum…

Beyaz eşya ve elektronik‘te ÖTV’nin yüzde 6.7’den sıfıra düşmesi sektörü hareketlendirdi. Mağazalardaki ziyaretçi sayısı %25 artarken, ÖTV indirimi vitrinlerdeki etiket fiyatlarına hemen yansıdı.

Beyaz Eşya ve bazı elektronik ürünler‘de yürürlüğe giren % 6.7’lik ÖTV’nin üç ay için sıfırlanması uygulaması mağazaların çoğunda fiyat etiketlerine yansıdı. İndirimin uygulamaya başladığı ilk gün mağazalardaki ziyaretçi sayısı da arttı.

Klimadan buzdolabına, elektronik süpürgelerden elektrikli traş makinelerine, DVD ve VCD oynatıcı‘dan, televizyonlar‘a kadar birçok ürün grubunda yapılan indirimler mağazalardaki ziyaretçi sayısını da yüzde 25 artırdı.

Tüketicilerin en çok ilgi gösterdiği ürün gruplarının başında LCD televizyonlar geliyor. Daha çok 106 ekran LCD satın almak isteyen tüketiciler, bu ürün gruplarında da indirimli fiyatlardan yararlanabiliyor. Yapılan son ÖTV indiriminden önce 2 bin 69 TL’ye sahip olunabilen 106 ekran LCD’ler ÖTV indirimiyle 1939 TL’ye düştü. 82 ekran LCD televizyonlarda ise, bu fiyatlar 1259 TL’den 1180 TL’ye geriledi. Beyaz eşya ve elektronik ürünlerde yapılan bu indirimlere firmaların düzenlediği kampanyalar da eklenince fiyatlar daha da düşebiliyor. “KDV bizden” kampanyalarıyla tüketiciler bu ürünleri en uygun fiyatlardan satın alabiliyor.

Gördüğünüz üzere beyaz eşya ve elektronikteki bu %6,7’lik indirimin etkisi etiketlere bu şekilde yansımış. Yorumu sizlere bırakıyoruz.

ÖTV indirimi sonrası Otomobil fiyatlarına göz atmak için buraya tıklayınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ulviye celik:Hesabim yanlisla sildim nasil geri alabilirim...
  • Muhammed:Merhabalar kategori çıkarma işlemini yaptıktan son...
  • Mahsun Görgün:Her türlü facebook hesabı açılır email adresime ya...
  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...