Sony OLED TV’ler

Sony OLED TV’ler

Japon elektronik devi , İnanılmaz derecede ince olan OLED Digital TV 3mm incelige sahip ve sadece 1.9kg agırlıgında , organik ışık yayan diyot (OLED) teknolojisi kullanarak geliştirdiği televizyonları tanıttı.
Bu yılın CES fuarında Sony OLED (Organik Işık Saçan Diyot) teknolojisini tanıttı. Bu teknolojiyi destekleyen ekranlar 3mm gibi çok ince olmalarına rağmen 1.000.000 : 1 gibi inanılmaz kontrast oranı sağlayabiliyorlar. Tokyo’da gerçekleşen Display 2007 Forum’da bugün Sony iki adet prototipi gösterdi. Biri 27″ boyuttaki 1920x1080p destekli , diğeri ise 11″ boyutunda 1024×600 (W-SVGA) destekli küçük modeldi.

Küçük organik materyallerin parlamasından elde edilen görüntü için, LCD panellerde olduğu gibi floerasan lambalar tarafından desteklenmeye ihtiyaç duymuyorlar. Bu yüzden güçten kesinlikte tasarruf söz konusu. OLED ekranların ömürleri ise 100cd/m2 gücündeki aydınlatma için 400.000 saat , 400cd/m2 aydınlatmalı ekranlar için 25.000 saat olacak.

Sony , OLED teknolojisi için çalışmalara 90’lı yılların başında start vermişti. Öyle görünüyor ki Sony ilk OLED TV’yi yapan firma olabilecek. En yakın rakibi Toshiba OLED Ekranlar ise en erken 2009 yılında piyasaya sürülebilecek.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir